HDP'li vekiller hakkındaki zorla getirme kararı kaldırdı

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, HDP’li vekillerin ses analizlerinin yapılması için haklarında verilen zorla getirme kararını kaldırdı

HDP'li vekiller hakkındaki zorla getirme kararı kaldırdı

HDP’li milletvekillerinin de yargılandığı KCK ana davası bugün Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Sanık avukatlarının yaptığı savunmada, milletvekili olan müvekkilleri için zorla getirilme kararının kaldırılmasını talep etti. Daha sonra ara kararını açıklayan mahkeme, haklarında yakalama emri bulunan Nurettin Demirtaş, Hüseyin Zorlu, Fikriye Aktaş, Müzeyyen Güneş, Nadire Nergiz, Mesude Şahin, Kenan Ayas, Gülabi Dere, Özlem Tanrıkulu, Hamit Aslan, Nesrin Deniz, Remzi Kartal, Sabri Ok, Mustafa Sarıkaya, Şükran Aydın, Mehmet Ermiş, Mehmet Duman, Gülistan Aksoy, Gülay Calap, Ünal Ahmet Çelen, Erkan Pişkin haklarındaki yakalama emirlerinin beklemesine karar verdi.
 
Cumhuriyet'te yer alan habere göre mahkeme, 4 No’lu ara kararda verilen HDP’li vekillerin ses analizlerinin yapılması için verilen zorla getirme karardan vazgeçilmesine de hükmetti.
 
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 5 Eylül’de görülen duruşmada, HDP'li milletvekilleri Osman Baydemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım hakkında ses analizlerinin yapılması için zorla getirilme kararı verilmişti.

Dava, ileri bir tarihe ertelendi.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 21:10

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER