HDP'li Kaçmaz: Ömer Hocamız sürüklenerek götürüldü

Gergerlioğlu, Meclis’te polisler tarafından gözaltına alındı

HDP'li Kaçmaz: Ömer Hocamız sürüklenerek götürüldü

TBMM'de nöbetini sürdüren HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu sabah saatlerinde uyuduğu odadan namaz kılmak için abdest almaya gittiği sırada Meclis’te polisler tarafından gözaltına alındı.

HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, "Yine AKP- MHP faşist ruhunun ülkeye dayattığı hukuksuz uygulamalar sonrası, barbarca görüntülerin yaşanabileceğini bir kez daha gördük. Ömer Hocamızın vekilliğinin hukuka aykırı düşürülmesinden sonra kendisinin bu haksız, hukuksuz karara karşı sürdürdüğü eylemin 5. Gününde sabah namazı için uyanıp lavaboya girdiğinde aniden yüzlerce polis koridoru kuşatma altına alındı. Ömer Hocamız abdest alınırken, kendisine tebligat yapılmadan, kıyafetlerini giyilmesine müsaade edilmeden, sürüklenerek götürüldü.  Barbarlık vardı." dedi.

HDP’li Kerestecioğlu HDP'nin Twitter hesabından yapılan canlı yayında şunları kaydetti:

 “Ömer Faruk vekilimiz halkın vekilidir. Burada barışçıl hakkını kullanmıştır. Bunun dışında da bir şey yoktur. Lütfen yazılan çizilen hiçbir şeye inanmasınlar bizi bizden dinlesinler”

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2021, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkiye
Turkiye - 3 hafta Önce

Onurunu uc kurus para icin satan kurler hicmi vijdan seref namus yokmu sizde bu fasit insan düşmanlarına daha ne kadar köle kopeklik yapacaksiniz birlik zamanı tum turkiye bu serefsizlere sandikta gereken tokat vurulmali gaylara meydan bırakılmamalı

SIRADAKİ HABER