HDP'li Beştaş: Erdoğan 4 ay hapis yattı, 20 yıldır herkesi hapse atıyor

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi

HDP'li Beştaş: Erdoğan 4 ay hapis yattı, 20 yıldır herkesi hapse atıyor

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş Meclis'te AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bir çok siyasetçiyi rehine tuttuğunu söyleyerek, "Erdoğan 4 ay hapis yattı, 20 yıldır herkesi hapse atıyor, yok böyle bir şey" dedi. 

Beştaş'ın konuşması şöyle: 

Erdoğan 4 ay hapis yattı, 20 yıldır herkesi hapise atıyor, yok böyle bir şey. 4 ay hapsinin cezasını ülke olarak ödüyoruz. Demirtaş rehine, Kışanak rehine, Yüksekdağ rehine, Kavala rehine, binlerce siyasetçi rehine. Onların adı sanı okunmasın ama Recep Tayyip Erdoğan 4 ay yattı diye, bütün Türkiye'ye her gün bunu söylesin ve mağduriyet edebiyatı yapsın. Gerçekler balçıkla sıvanmıyor. Halkın da gerçekleri bilmek gibi bir hakkı var. Ve halkın da temsilcileri olarak bunları söylemekten asla vazgeçmeyeceğiz

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 20:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
bil bakalım neden yattı
bil bakalım neden yattı - 5 ay Önce

o hapis mağdur edebiyatı yapmak içindi bu milletin ruhunu biliyor ülkeyi yönetenler.ve işede yaradı bir şiirin bir kaç aylık mahkumiyyetini saraylarda sefa sürerek geçiriyor ne ekmeğini yediler ama.

hdp ye niye yükleniyorlar
hdp ye niye yükleniyorlar - 5 ay Önce

yediler içtiler yandaşı zengin ettiler bunun bir faturası olacak tabi.ekonomik kriz patlak verdi bir günah keçisi arıyorlar arıyorlar hdp den başka düşman kalmadı suriyede libyada dış politikada da çaktılar yoksa ekonomik kriz kendilerinden kaynaklandığı alenen ortaya çıkacak pandemide kurtarıcı olarak yetmedi zaten pandemi bu işin kılıfı koltukları korumak için hdp de hdp demeye başladılar.

SIRADAKİ HABER