HDP: Kulp saldırısını kınıyoruz, soru işaretleri barındıran olay aydınlatılmalıdır

Patlamada ilk belirlemelere göre, araçta bulunan 5 kişi yaşamını yitirdi

HDP: Kulp saldırısını kınıyoruz, soru işaretleri barındıran olay aydınlatılmalıdır

Diyarbakır Kulp ilçesine bağlı Güleç (Şawişa) Mahallesi kırsalında bir aracın geçişi sırasında patlama meydana geldiği belirtildi.

İlk belirlemelere göre, araçta bulunan 5 kişi yaşamını yitirdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Kulp’daki saldırıyı kınayarak olayın aydınlatılmasını istedi.

Açıklamada, “Yurttaşların hayatını kaybetmesine neden olan olayı kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Toplumsal barışa, dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz ve infaz yasasında eşitlik sağlanması için toplumun birçok kesiminin bir araya geldiği bir süreçte yaşanan saldırı birçok soru işaretini barındırmaktadır” denildi.

HDP’nin açıklaması şu şekilde:

Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Güleç Mahallesi kırsalındaki ormanda ağaç kesmeye gidenlerin aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada 5 yurttaşın yaşamını yitirdiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Yurttaşların hayatını kaybetmesine neden olan olayı kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Toplumsal barışa, dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz ve infaz yasasında eşitlik sağlanması için toplumun birçok kesiminin bir araya geldiği bir süreçte yaşanan saldırı birçok soru işaretini barındırmaktadır.

Salgın nedeni ile toplumsal dayanışmamızı en güçlü kılmamız gereken bir süreçte meydana gelen bu olay bir an önce aydınlatılmalıdır.

Bir kez daha yaşamını yitirenlere rahmet, tüm toplumumuza başsağlığı diliyoruz.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER