HDP İstanbul Newroz’u için başvuruda bulundu

HDP İstanbul Newroz kutlamasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi

HDP İstanbul Newroz’u için başvuruda bulundu

HDP İstanbul Newroz Miting Tertip Komitesi, İstanbul'daki Newroz kutlamalarını Bakırköy Pazar Alanı'nda gerçekleştirmek üzere İstanbul Valiliği'ne resmi başvuruda bulunduklarını açıkladı.

HDP İstanbul İl Eş Başkanı Cesim Soylu ve İstanbul Newroz Miting Tertip Komitesi üyeleri, 20 Mart Pazar günü Bakırköy Pazar Alanı’nda yapmayı planladıkları Newroz kutlamasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

İstanbul Valiliği’ne gerekli başvuruları 10 gün önce yaptıklarını belirten Komite Başkanı Suat Çorlu, “Geçtiğimiz hafta içinde etkinliğimiz ile ilgili bütün dosya tamamlanarak valiliğe iletilmiş oldu. Şuan sadece hem valilikle hem de alanla ilgili yapacağımız güvenlik toplantıları ve hazırlıklar için beklemek durumundayız. Yapılması gereken bütün yasal başvurular tamamlanmış durumda. Hem valilikle hem de emniyetle yaptığımız görüşmelerde, şu an için herhangi bir pürüzün ve sıkıntının olmadığına dair bize bilgilendirmelerde bulundular. İstanbul Nevrozumuza HDP Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ ve Demokratik Bölgeler Partisi Eş Başkanı Kamuran Yüksek konuşmacı olarak katılacak” dedi.

Newroz kutlamaları için Bakırköy Pazar Alanı’nı kendilerinin tercih ettiğini söyleyen HDP İstanbul İl Eş Başkanı Cesim Soylu ise, “Ne yazık ki Nevroz Bayramı’nı hiç de bir bayram havasında karşılamıyoruz. her gün yeni bir olayla yeni bir acıyla uyandığımız böylesi bir süreçte Newroz’u karşılıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER