HDP İstanbul için kararını verdi

MYK'da karar verildi

HDP İstanbul için kararını verdi

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerini yenileme kararının ardından partilerde 23 Haziran için hazırlık başladı. 6 Mayıs'ta Abdullah Öcalan'ın mektubunun ardından HDP'nin İstanbul seçimlerinde nasıl tavır alacağı merak ediliyordu.

MYK'DA KARAR VERİLDİ

YSK’nin kararının ardından olağanüstü gündemle toplanan Merkez Yürütme Kurulu da İstanbul seçimlerine yönelik tutum kesinleşti. Toplantıda, HDP seçmeninin, “Belediyelerimize kayyum atandığında ve yüzde 20 oy alan ikinci adaylara KHK bahanesi ile mazbata verildiğinde” muhalefet partilerden gerekli desteği alamadığı eleştirileri hatırlatıldı.

Ancak yapılan tartışmaların ardından ‘İstanbul İttifakı’ adı altında bir ittifak söylemi geliştirilerek seçmenlerden Ekrem İmamoğlu için oy istenmesine karar verildi. Bu süreçte İstanbul milletvekilleri ile bazı genel başkan yardımcılarının da İstanbul’da kalarak seçim çalışmalarını koordine etmesi kararlaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 08:07

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAK HUKUK DEMOKRAT  PAHASINA ÖLÜRÜZ
HAK HUKUK DEMOKRAT PAHASINA ÖLÜRÜZ - 9 ay Önce

Bizler demokrasiye inanıyoruz inamayan akp ti faşitlerinede İSTSNBULDA EKREM İMAMOĞLUNA DESTEK VEREREK HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ . Hakların hukukların demokratların olmadığı yerde bizler olacağız .Oyumuz EKREM İMAMOĞLUNA bizler hak hukuk adalet hüriyet için varsız bilerin hür İRADESİNE hiç kimse ama hiç kimse müdahale edemez kanımız canımız pahasınada olsa

SIRADAKİ HABER