HDP İstanbul adaylarını tanıttı

Ahmet Şık: Selahattin ve HDP verdiği sözü tuttu

HDP İstanbul adaylarını tanıttı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İstanbul milletvekilli adaylarını Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı.

HDP Kadıköy ilçe binasından toplu halde alana gelen adaylar alkış ve sloganlarla karşılandı. 
 
“Hiçbir baskı bizi yıldırmadı yıldıramayacak” diyen HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Esengül Demir, “16 yıllık AKP iktidarı bize yaptıklarının hesabını verecektir. İstanbul tüm Türkiye’nin rengidir. 30 günlük bir zaman dilimi var önümüzde. Tüm halkımızın kapı kapı dolaşıp çalışma yapacağını biliyoruz. Şimdi burada olmayan arkadaşlarımız var. Onlar içinde iki kat fazla için çalışacağız. Selahattin Demirtaş için, Figen Yüksekdağ için, Sebahat Tuncel için bu haramilerin sonunu getireceğiz” dedi.

Milletvekili adayları ise şu mesajlarlar kendilerini tanıttı

CANBAZ KAYA: BİZ KAZANACAĞIZ
 
HDP İstanbul 3. Bölge 2. sıra milletvekili adayı Dilşad Canbaz Kaya: “AKP, 16 yıllık iktidarda bize dayatmış olduğu baskıyla baskın seçimi gündemimize soktu. 24 Haziran’da halkların örgütlü mücadelesi ile biz kazanacağız, halklarımız kazanacak” 
 
OLUÇ: NUSAYBİN’İN SUR’UN HESABINI SORACAĞIZ
 
HDP 3. Bölge 3. sıra adayı Saruhan Oluç: “Bugün burada yeni bir dönemin, kararlı mücadelenin başlangıcını yapıyoruz. 24 Haziran sadece bir seçim değil, özgürlükleri, adaleti, demokrasiyi, eşitliği yok etmek isteyen AKP-MHP koalisyonunu iktidardan indirme günüdür. 24 Haziran’a kadar önümüzde 29 gün var. 29 gün içerisinde her yerde bu gerçeği anlatacağız. Nusaybin’in, Sur’un, Şırnak’ın hesabını 24 Haziran’da soracağız. İşçi, doğa katliamlarının hesabını 24 Haziran’da soracağız. İkinci turda bu iktidarın sonunu getirecek adımı atacağız. Bu kararlı duruş için hepimiz hazır mıyız? Bu güçler, kararlılıkla bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Cezaevinde olan tüm arkadaşlarımıza söz veriyoruz. Hepinizi cezaevlerinden çıkaracağız” 
 
KENANOĞLU: HALKIN İKTİDARINI KURACAĞIZ
 
HDP 3. Bölge İstanbul 4. sıra milletvekili adayı Ali Kenanoğlu: “Bizleri karşı karşıya getirerek siyasetlerini yürüttüler. Bizden korkuyorlardı ve bunun için yan yana gelmemizden korkuyorlar. 7 Haziran’da bu saltanat sevdalılarına dersini verdik. 1 Kasım’da bunu yok saydılar. 24 Haziran’da yok saydıkları iradeyi yüzlerine vuracağız. Bu ülkenin kurtuluşu, halkların kurtuluşu halkların omuz omuza mücadelesinden geçmektedir. HDP bu ülkenin gerçeğidir. 24 Haziran’da halkın iktidarını kuracağız” 
 
AHMET ŞIK: BU MAFYA İKTİDARINA SON VERECEĞİZ
 
HDP İstanbul 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Şık: “Bana sıklıkla HDP’den neden aday olduğunu soruyorlar. Diyorum ki umudu büyütmek için aday oldum. Bir şey daha söylüyorum. Çünkü HDP verdiği sözü tutan bir parti. Selahattin başkan şöyle bir söz vermişti, dedi ki; ‘Seni başkan yaptırmayacağız’. Selahattin ve HDP verdiği sözü tuttu. Bir söz daha veriyoruz. Bu mafya iktidarına son vereceğiz. 24 Haziran günü aklını ve vicdanını dinleyen herkes, HDP’li olsun olmasın, mührünü meşe ağacına verecek. Oy vermekle iş bitmiyor. Herkes oyuna sahip çıkacak. 24 Haziran gecesi bayram olacak” 
 
ERSOY: YENİDEN KURACAĞIZ
 
HDP 2. Bölge 2. sıra milletvekili adayı Oya Ersoy: “Biz burada bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürmek için varız. 16 yıllık AKP iktidarının politikalarının sonuçlarını yaşadığımız ekonomik, siyasal krizleri ile karşı karşıyayız. Bu krizi çözecek olan soldur, halkların birleşik mücadelesidir. Seni başkan yaptırmayacağız diyen Sayın Selahattin Demirtaş içeride. Biz bu ülkenin gençleri, kadınları, Kürtleri, Türkleri, Araplar, bu ülkenin gerçek sahipleri bu politikaları tersine çevireceğiz. Tahrip ettikleri bu ülkeyi ve toplumu yeniden kuracağız.”
 
AVCI:  BİZLER HAKLIYIZ
 
İstanbul 2. Bölge 4. sıra milletvekili adayı Mustafa Avcı: “HDP’den korkuyorlar. İyi ki korkuyorlar. Korkmasalardı bir sorun vardı zaten. 24 Haziran’da ellerine çanta verip gönderecek olan bizler olacağız. Sadece çantalarını ellerine verip göndermekle olmaz, yaptıklarının hesabını verecekler. Kan döktüler, anaların gözyaşını döktürdüler. Bunun hesabını verecekler. Bizler ‘direnmek yaşamaktır’ dedik. Bu güne kadar boynumuz bükülmedi. Çünkü bizler haklıyız. Bugün burada görülen resim kutlu bir resimdir. Bu resim iyi okunmalıdır.”
 
KORKUTAN: GENEŞ BİZİM İÇİN DOĞACAK
 
İstanbul 2. Bölge 5. sıra milletvekili adayı Tülay Korkutan: “Burada çok kıymetli kadınlar var. OHAL’e rağmen sokakları terk etmeyen kadınlar var. Öğrenciler, feministler, sosyalistler burada. AKP iktidarı 16 yılda en fazla bizlere, kadınlara çektirdi. 24 Haziran’da onun için AKP iktidarına çok güzel cevap vereceğiz. Emekçiler, işçiler, kadınlar, sosyalistler, Kürtler bizim için 24 Haziran’da güneş bizim için doğacak. Kadınlarla değişecek.” 
 
PİROĞLU: UMUDU YÜKSELTMEYE GELİYORUZ
 
HDP İstanbul 1. Bölge 2. sıra milletvekili adayı Musa Piroğlu: “Bana dediler ki seni otobüsün üstüne çıkaralım mı? Bende dedim ki engeller aşılmak için vardır. HDP engelleri aşmak için vardır. Zindanlar sesi kısmak için vardır. Onları yıkmak için geliyoruz. Bu ülke tarihinin en kader belirleyici seçimi ile karşı karşıyayız. HDP’nin saflarında bir araya gelenler umudu büyütmek, yükseltmek için geldik yan yana. Saray’daki ‘tek dertleri beni devirmek için geldiler bir araya’ diyor. Doğru ve eksik söylüyor. Evet biz Saray’ı yıkmaya geliyoruz. Karanlığı dağıtmaya geliyoruz.”
 
BAŞ: HALKLARIN BİRLEŞİK TOKADINI ATACAĞIZ
 
HDP 1. Bölge 3. sıra milletvekili adayı Erkan Baş: “Büyük bir yolculuğun ilk adımını hep birlikte atıyoruz. Şimdi Gezi barikatlarındaki tokadı, 7 Haziran tokadını anlamayanlara halkların birleşik tokadını atmaya geliyoruz. 16 yıldır direndik, teslim olmadık, bu sefer kazanmaya geliyoruz. Bizim sizden, bizden başka hiçbir şeyimiz yok. Mutlaka direnen halklar, birleşen halklar kazanır. 24 Haziran’da büyük adımı atacağız. Gezi direnişindeki kardeşlerimizin, Soma’daki kardeşlerimizin, Surda, Cizre’de katledilen kardeşlerimizin hesabını sormak boynunuzun borcudur. Bu iktidarı ancak ve ancak yan yana durursak yıkabiliriz. Onun için senle değişir diyoruz. Onun için yıkacağız diyoruz” 
 
BULDAN: 25 HAZİRAN ERDOĞAN’IN OLMADIĞI TARİH OLACAK
 
Son olarak ise HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Pervin Buldan platforma çıkarak halkı selamladı. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 13:39

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER