HDP: Hristiyanların Paskalya Yortusu'nu en içten dileklerimizle kutluyoruz

Paskalya Yortusu’nu kutlayan HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu, duaların sağlık, barış ve özgürlüğe vesile olması temennisinde bulundu

HDP: Hristiyanların Paskalya Yortusu'nu en içten dileklerimizle kutluyoruz

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Halklar ve İnançlar Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Tülay Hatimoğulları, Hristiyanların Paskalya Yortusu'nu yazılı açıklamayla kutladı.

Açıklamada,  “Dünyadaki bütün halkların ve inançların eşitliğini, aynı zamanda kardeşliği de getireceğine olan inancımızla; Hristiyan aleminin Paskalya Yortusu’nun, halklar arasındaki dayanışmayı geliştirip, pekiştirmesini diliyoruz” denildi.

Tokuşturulan yumurtaların doğayı ve yeni yaşamı var etmesi temennisinde bulunulan açıklamada, Türkiye'nin barış, kardeşlik, adalet ve özgürlüğün hüküm sürdüğü, tüm halk ve inanç gruplarının güvenli toprakları olması umut edildiği kaydedildi. Eşit koşullarda eşit yurttaşlar olarak bir arada özgürce yaşanılacak bir coğrafya için mücadele verildiğine dikkat çekilen açıklamada, “7 haftalık perhiz döneminden sonra Paskalya yani Doğuş Yortusu’nu kutlayan tüm Hristiyan yurttaşların bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 21:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER