HDP grup toplantısında Yüksekdağ ve Demirtaş'ın mesajı okundu

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın mesajları grup toplantısında okundu

HDP grup toplantısında Yüksekdağ ve Demirtaş'ın mesajı okundu

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile milletvekillerinin tutuklanmasının ardından ilk grup toplantısı gerçekleştirildi.

Dış misyon temsilcileri ile çok sayıda siyasinin katıldığı grup toplantısının başlangıcında, "Bizler tutuklamalara karşı direneceğiz. Kararlı ve ilkesel duruşumuzu sürdüreceğiz. Siyasi çalışmalarımız engelleniyor. Ama biz bu baskılara asla teslim olmadık, olmayacağız ve mutlaka kazanacağız" açıklaması yapıldı.

Toplantıda parti adına Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel konuştu. Grup toplantısı da dış ülke temsilciliklerine teşekkürle başladı. Teşekkür edilenler arasında Belçika, Avusturya ve Lüksemburg büyükelçileri, Avusturya büyükelçi vekili ve Yunanistan büyükelçiliği başkatibinin yanısıra, AB Türkiye delegasyonu ve Finlandiya büyükelçiliğinden de bir temsilci katıldı.

Grup toplantısında ayrıca çeşitli siyasi partiler, TMMOB, Alevi örgütleri temsilcileri, DİSK gibi sivil toplum örgütlerinden de temsilciler katıldı.

Grup toplantısında daha sonra Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın mesajı okundu.

Figen Yüksekdağ'ın mesajı şöyle: Her şeye rağmen umudumuzu tüketemez, direncimizi kıramazlar. İçeride ya da dışarıda HDP ve bizler yine Türkiye için demokrasi demeliyiz. İşte bütün korkuları bundandır. Kimse moralini bozmasın, direnişi düşürmesin. Mutlaka sevgi ve cesaret kazanacaktır.

Selahattin Demirtaş'ın mesajı şöyle:

Bizi milletvekillerimizle birlikte sivil bir darbe sonucu rehin alınmamış olmamız adım adım tek adam yönetimi için bu amaç uğrunda attıkları yeni bir adımdır. Ülkemizde kardeşçe, barış içinde yaşamı savunan bizlere yönelik bu saldırının ortak bir saldırı olduğu unutulmamalıdır. Bu tür rejimlere karşı ortak mücadeleyi büyütmek tek çıkış yolumuzdur. Avrupa'nın bu baskılar karşısında çok daha etkili bir tutum sergilemesini bekliyoruz. Bu korku imparatorluğu dağılacaktır. Bizler her koşulda mücadeleye devam edeceğiz. Aynı göğün altında olduğumuzu unutmadan özgürlük halayının neşesinden yararlanmaya devam edeceğiz. Bütün yoldaşlara selamımı iletiyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 09:52

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER