HDP Eş Genel Başkanlığı’na vekil atandı

HDP’nin MYK toplantısı tüm milletvekillerinin ve MYK üyelerinin katılımıyla devam ediyor

HDP Eş Genel Başkanlığı’na vekil atandı

HDP MYK toplantısında, YSK tarafından parti üyeliği düşürülen Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ’ın yerine, Eş Genel Başkan Yardımcısı ve MYK üyesi Serpil Kemalbay’ı  vekaleten atadı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İstanbul’da dün başladığı ve yarın devam edecek olan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında önümüzdeki sürece dair önemli kararlar alması bekleniyor.

Tüm milletvekillerinin ve MYK üyelerinin katılımıyla devam eden toplantıda, önemli gündem maddelerinden birinde, milletvekilliği ve parti üyeliği Yargıtay tarafından düşürülen Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın yerine kimin getirileceği tartışması yürütüldü.

YENİ KONGREYE KADAR DEMİRTAŞ VE KEMALBAY EŞ BAŞKAN

Toplantılarda, Yüksekdağ’ın parti üyeliğinin düşürülmesinin ardından yerine, HDP’nin emek alanından sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve MYK üyesi Serpil Kemalbay’ın vekil olarak getirildiği öğrenildi.

Yarın bitecek toplantının ardından yapılacak açıklama ile Kemalbay'ın eş başkanlığa getirildiğinin duyurulması bekleniyor.

Öte yandan Kemalbay ve tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kongre sürecine kadar partinin eş genel başkanlığını yürüteceğinin kararlaştırıldığı öğrenildi.

(Kaynak: Dihaber)

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 12:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER