HDP'den Yeni Şafak’a tepki

HDP Basın Bürosu Yeni Şafak gazetesinin HDP’yi hedef göstermesine ilişkin açıklama yayınladı

HDP'den Yeni Şafak’a tepki

Yeni Şafak gazetesi kendi binalarına yönelik saldırı sonrası HDP’yi ve Eş Genel Başkanları suçlamaya devam etti. “Teröristlerin eşgalleri belirlendi, Kobani’den Geldiler, Yeni Şafak’a Demirtaş ve Yüksekdağ’ın adamları saldırdı” diye yazdı.

HDP Yeni Şafak’ın haberine tepki göstererek yazılı bir açıklama yayınladı ve “AKP-Saray iktidarının ‘gazete’lerinden Yeni Şafak adlı yayın, yine Eş Genel Başkanlarımızı hedef gösteriyor” ifadeleri kullanıldı.

HDP Yeni Şafak’ın haberine ilişkin açıklama şu şekilde:

HDP “AKP-Saray iktidarının ‘gazete’lerinden Yeni Şafak adlı yayın, bugünkü sayısında yine Eş Genel Başkanlarımızı hedef gösteriyor.

Partimize yönelik her gün yeni bir yalan ve iftira üreten merkezin unsurlarından olan söz konusu ‘gazete’nin kendilerine yapılan saldırı konusunda Eş Genel Başkanlarımızı suçlu göstermeye çalışması boşa bir çabadır.

Ülkenin en büyük hakaret, yalan ve dezenformasyon merkezi olan AKP-Saray medyasının, Rojava bölgesini de bir suç odağı olarak gösterme çabasının ürünü olan söz konusu ‘haber’deki Eş Genel Başkanlarımıza yönelik bütün ifadeler gerçek dışıdır, yalandır, hayal ürünüdür.

Çamur medyasının bu karalamaları ve yalanları arttırmasının bir nedeni de, aylardır ülkemizin çeşitli ilçelerinde AKP-Saray iktidarı tarafından uygulanan vahşet ve katliamı bir ölçüde de olsa meşrulaştırma çabasıdır.

Gözlerden uzak tutulması ve gizlenmesi istenen gerçek ne kadar büyükse, çamur medyasının karalama ve yalanları da o derecede rezilleşmektedir.

Kişilik hakları, insani değerler türü evrensel normlar bir yana, gazete olduğu iddiasına rağmen basın meslek ilkelerini bir gün bile uygulamayan Yeni Şafak adlı ‘gazete’nin bu faaliyetini kınarken, hakkında hukuki işlem başlatılacağını da belirtiriz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2016, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 2 yıl Önce

gaste parcasi iste

kobanili
kobanili - 2 yıl Önce

yenişafak ve akit itleri aşşağlık iftiracılar bu saldırı iti olduğunuz saray tarafından tertiplendi.Allah belanızı versin reconun itleri