HDP'den 'patlama' açıklaması: Süleyman Soylu'nun 'başınıza yıkacağız' demesiyle bağlantılı

HDP'nin adana adayı Meral Danış Beştaş, HDP Mersin ve Adana'daki il binalarındaki patlamaları değerlendirdi, hedef göstermelere dikkati çekti

HDP'den 'patlama' açıklaması: Süleyman Soylu'nun 'başınıza yıkacağız' demesiyle bağlantılı

HDP Adana milletvekili adayı Meral Danış Beştaş, HDP'nin Adana ve Mersin il binalaraına yönelik patlamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bianet'ten Nilay Vardar'a konuşan Beştaş, "Meydanlarda her gün HDP'yi hedef göstermelerinin sonucudur" dedi.

Adana'da bugüne kadar hiçbir saldırı olmadığını belirten Beştaş, "Dünkü coşkulu Adana mitingi birilerini tedirgin etti" dedi.

Beştaş şunları söyledi:

"Patlamanın nasıl olduğunu tam bilemiyoruz. Seçim kampanyasındaki yoğunluktan faydalanılmış. HDP'nin Türkiye'deki algısını, ona verilen desteği ortadan kaldırmak için ciddi bir girişimdir, azmettiricileri ortada. AKP Genel Başkan yardımcısı Süleyman Soylu'nun 'başınıza yıkacağız' demesiyle bu saldırıların arasında doğrudan bir bağlantı var. Her gün meydanlarda HDP'yi hedef gösteren bir dilin sonuçları vahim oluyor. Adana'da bugüne kadar seçim kampanyamızda hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Bize yönelik ilgi, dünkü mitingin coşkulu geçmesi birilerini tedirgin etti. Aynı anda hem Mersin hem Adana'da aynı dakikalarda saldırı olmasının mesajı çok açıktır. Saldıranlar ve azmettiricilerin kimliği açıktır."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
amed
amed - 3 yıl Önce

inadına hdp saldırdıkça güçleneceğiz