HDP'den Başbakan Yıldırım'a: Biz yoksak anayasa kabul görmez

HDP'den Başbakan Binali Yıldırım'ın 'MHP ile yeni anayasa yapacağız, başkanlık sistemini getireceğiz' açıklamasına tepki geldi

HDP'den Başbakan Yıldırım'a: Biz yoksak anayasa kabul görmez

HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘MHP ile beraber inşallah anayasayı yapacağız, başkanlık sistemini getireceğiz’ açıklamasını “Bizim olmadığımız hiçbir ortamda, anayasada yer almadığımız hiçbir ortamın kabul görmeyeceğini ifade etmek istiyorum” diye eleştirdi.

HDP’li Çağlar Demirel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında HDP eş genel başkanlarıyla milletvekillerinin tutuklanmasına ve danışmanların gözaltına alınmasına ilişkin değerlendirmede bulundu. 

HDP’li Demirel, Başbakan Yıldırım’ın ‘MHP ile anayasayı yapacağız, başkanlığı getireceğiz’ sözlerine ilişkin şöyle konuştu: “Zaten MHP ve AKP’nin ittifakını görüyoruz. Daha önce de MHP ile anlaşacakları söylenmişti. Küçük bir parti olan MHP ile belli anlaşmalar içerisine giriyorlar. Başkanlık sistemi üzerinden ve yeni bir anayasa üzerinden tartışmayı yürütmeye çalışıyorlar. Bizim olmadığımız hiçbir ortamda, anayasada yer almadığımız hiçbir ortamın kabul görmeyeceğini ifade etmek istiyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 14:08

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER