"HDP aradan çıktığı anda bu ülkede insanlar birbirini boğazlar"

Yıldırım, HDP'nin ülkenin birliğinin teminatı olduğunu söyledi

"HDP aradan çıktığı anda bu ülkede insanlar birbirini boğazlar"

HDP Grup Başkan Vekili Ahmet Yıldırım, HDP’nin hala bu ülkenin birliğinin, bütünlüğünün kalıcı onurlu barış temelinde, demokrasi, özgürlük temelinde teminatı olduğunu söyleyerek, “HDP aradan çıktığı anda bu ülkede insanlar birbirini boğazlar” dedi.

HDP’li Yıldırım, eş genel başkanları ve milletvekillerinin tutuklanmasının siyasi bir karar olduğunu ve bırakılmasının da siyasi olacağını kaydetti.

K24 Televizyonuna konuşan Yıldırım şunları söyledi:

“HDP Ortadoğu’da sınırların bu kadar tartışmaya açıldığı, kan pazarına dönüştüğü, gençlerin bu kadar ucuz bir şekilde toprağa düştüğü bu dönemde, hala bu ülkenin birliğinin, bütünlüğünün kalıcı onurlu barış temelinde, demokrasi, özgürlük temelinde teminatıdır. HDP aradan çıktığı anda bu ülkede insanlar birbirini boğazlar. HDP aradan çıktığı zaman bu ülkedeki toplumsal kamplaşmanın nasıl şiddet, cebir olaylarına cereyan edeceğini tahayyül bile etmek istemiyoruz. Kaygı duyduğumuz budur.”

HDP’li vekil,  eş genel başkanları ve milletvekillerinin tutuklanmasını da eleştirdi: “Tutuklanmaları siyasidir, bırakılmaları da siyasi olacaktır. Bu saatten sonra biz hukuk marifetiyle arkadaşlarımızın bırakılacağına inanmıyoruz. Yarın Anayasa Mahkemesi bir karar açıklasa veya tek tek yerel mahkemeler bütün arkadaşlarımızı bıraksa da merkezi bir siyasi kararla bırakacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 11:32

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER