HDK'den Demirtaş'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama

"Özgürlüğü gasp edilmesinin yanı sıra yaşam hakkı da gasp edilen Sayın Demirtaş’ın durumunun kamuoyunda yarattığı tedirginlik büyüktür"

HDK'den Demirtaş'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama

Halkların Demokratik Kongresi Eşsözcüleri Gülistan Kılıç Koçyiğit ve Sedat Şenoğlu, Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuna ilişkin bir açıklama yaptı. 

Demirtaş’ın hastaneye sevkinin 7 gün boyunca yapılmamasına tepki gösteren HDK Eş Sözcüleri, "Özgürlüğü gasp edilmesinin yanı sıra yaşam hakkı da gasp edilen Sayın Demirtaş’ın durumunun kamuoyunda yarattığı tedirginlik büyüktür" dedi.

HDK'denyapılan açıklama şöyle:

"Halkların Demokratik Partisi önceki dönem Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın siyasi bir rehine olarak tutukluluğu sürerken, sağlık durumuna dair yaşananlar, tüm demokratik kamuoyu gibi bizleri de endişeye sevk etmektedir.

26 Kasım 2019 tarihinde bilinci kapanacak hale gelmesine, cezaevi doktorunun sevk kararı vermesine rağmen Demirtaş’ın sevki tam 7 gün boyunca yapılmamıştır!

Bu denli riskli koşullara rağmen hastaneye sevkinin engellenmesinin kabul edilmesi mümkün değildir. Özgürlüğü gasp edilmesinin yanı sıra yaşam hakkı da gasp edilen Sayın Demirtaş’ın durumunun kamuoyunda yarattığı tedirginlik büyüktür.

Halkların Demokratik Kongresi olarak, Sayın Demirtaş’ın siyasi rehineliğine son verilmeli, hem Demirtaş’ın hem de tüm tutsakların sağlığa ulaşmasının önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır."

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 09:50

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER