Hakkari ve Şırnak’a atanacak vekiller belli oldu

Davutoğlu, bölge illerine atayacağı vekillerin görevlendirmesini yaptı

Hakkari ve Şırnak’a atanacak vekiller belli oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hakkari, Tunceli ve Şırnak’a atayacağı vekiller belli oldu.

AKP'nin Afyonkarahisar'da düzenlenen 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’da partisinin milletvekili çıkarmadığı Hakkari, Şırnak ve Tunceli'ye diğer bölgelerden 3'er milletvekili görevlendireceğiz diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu o görevlendirmeleri yaptı.

Davutoğlu'u görevlendirme kapsamında Hakkari için Kocaeli milletvekili Cemil Yaman, İstanbul milletvekilleri Halis Dalkılıç ve Belma Satır, Şırnak için Konya milletvekili Abdullah Ağralı, İstanbul milletvekilleri Nurettin Nebati ve Ravza Kavakçı Kan, Tunceli için ise Malatya milletvekili Mustafa Şahin, İstanbul milletvekili Azmi Ekinci ve Çorum milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu'nu seçtiği belirtiliyor.

Görevlendirmede dikkat çeken noktalar ise, Tunceli'nin 2 olan milletvekili sayısının 3'e çıkması, Şırnak'ın 4 olan vekil sayısının ise 3'ü düşürülmesi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 18:56

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamo
Hamo - 5 yıl Önce

Madem millet vekilleri atamayla belli olabiliyor neden yemeklerde seçim yapıp demokrat görünmeye calisiyoruz

zalimin zulmüne direnen
zalimin zulmüne direnen - 5 yıl Önce

Madem atamayla insanların iradesini hiçe sayıp ileri demokrasi düzenini kurabiliyorduk o zaman iki seçimi üstüste yapıp devletimizi mile timizi bukadar büyük birmaddi kayba uģratmak hangi akla hizmetti? ama yandaşlar ondanda çikar sağlìyorlardiya unutmuşum af ola

SIRADAKİ HABER