Hakan Şükür: Aslında ben Türk değilim

AKP'li Şükür, 'ben bir Arnavut'um' dedi ve Kürt sorununa ilişkin konuştu...

Hakan Şükür: Aslında ben Türk değilim

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İstanbul Milletvekili ve eski futbolcu Hakan Şükür, Burdur'da zihinsel engellilerle maç yaptı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) düzenlenen söyleşiye katıldı.

Söyleşide bir öğrencinin Kürt sorunuyla ilgili sorusu üzerine Şükür, şöyle konuştu:

'BUGÜN YAPILMAK İSTENENLERİ KİMSE KENARA ATMAMALI'

''Bugün yapılmak istenenleri hiç kimsenin kenara atmaması lazım. Ama buradan güç alan başka düşünceler de var. Yani bunun böyle olmasını istemeyen düşünceler de var. Bizim hassasiyetlerimiz belli. Ülkesi, bütünlüğü, mezhebi, dini, dili, ırkı ne olursa olsun, etnik kökeni ne olursa olsun, beraber yaşama, beraber bazı şeyleri çözme adına çok önemli.

Bugün çok net görüyorsunuz kamuoyunda. Kolay bir süreç değil. Sizin attığınız adımlara ne kadar adım gelecek onu hep beraber göreceğiz. İnşallah daha sık beraber olur, daha fazla sorunlarımızı konuşup bu dostluğu kardeşliği pekiştirmek istiyoruz. Başta Kürt kardeşlerimizle olmak üzere."

'BEN BİR ARNAVUT'UM'

"Ben bir Arnavut'um. Aslında bu açıdan bakarsanız Türk değilim. Ama bu topraklarda ekmek yedim. Bu topraklarda yaşıyorum. Geçmiş dönemde kalıplara bölünmüşlük nasıl varsa, etnik kökenlere bölünmüşlük de maalesef oldu. Bunları yönetmek çok zor. Herkes bir hak arayışı içinde oldu. Bunları devlet olarak vermek ve kafa yormak, bunlarla ilgili çalışma yapmak zorundasınız. Bugünün iktidarı olarak biz de bunu yapıyoruz.'' (ntvmsnbc)

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2013, 20:28

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER