HAK-PAR'dan 'Seçimlerden AKP lehine çekildiler' haberlerine açıklama

HAK-PAR, ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını, medyada çıkan haberlerin algı değiştirmeye yönelik olduğunu belirterek tepki gösterdi

HAK-PAR'dan 'Seçimlerden AKP lehine çekildiler' haberlerine açıklama

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR), 1 Kasım seçimlerine katılmama kararına ilişkin bazı medya gruplarının "AKP lehine seçimden çekildi" şeklinde yaptığı haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, duruma tepki gösterdi.

Özgür Gündem'deki habere göre; konuya ilişkin yazılı açıklama yapan HAK-PAR, aldıkları seçim kararının "AKP lehine seçime katılmama" olarak haberleştiren Haber Türk, Bugün, CNN Türk, Kanal Türk TV, Sözcü gazetesi ve bazı internet siteleri hakkında, yaptıkları haberlere ilişkin önce mahkemeye sonra da YSK'ye başvuruda bulunacaklarını belirtti.

Yayınlanan açıklamada HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir ve yöneticilerinin ısrarlı uyarılarına rağmen yanlış haberin gündemde tutulmaya devam edildiğine dikkat çekildi. Bu tür haberlerin devam etmesi durumunda, başka tedbirlerin de alınacağını belirten HAK-PAR, bu tür algı operasyonlarını boşa çıkaracaklarını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
soro
soro - 3 yıl Önce

Ulan devlet sizi kulanacak sonra hüseyin velioğlunun akıbeti neise sizinkide aynısı olacak. Ama siz geri zekalilar bildiğimiz halde niye bunu yaptığını anlamadım. Aynı zamanda hizbilkontra kırıntıları olduğunu tüm kurt çocukları bile biliyorlar. Unutmayinki ne ekersen onu biçersin rabim tarafında böyle emretmiş.

ahmet hoca
ahmet hoca - 3 yıl Önce

Devletin kontrası olan pkk dir apo beka vadisinde dogu perinceye çiçek uzatmadimi vs daha çok örnek verebilirim icerde şimdi mitle içli dışlı olduğunu herkes biliyor

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

kürdistani partiler birbirine destek vermeli.