Haberin var mı Başbakan, o milletvekili sakat kalabilir

Batman'da YSK kararlarını protesto eden gruba polisin gaz bombalı müdahalesinde yaralanan Ayla Akat Ata'nın sakat kalma riski taşıdığı belirtildi.

Haberin var mı Başbakan, o milletvekili sakat kalabilir

Batman'da Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nın bağımsız adaylarla ilgili kararının protesto edildiği gösteriler sırasında göstericiler ve polis arasında kalarak polisin attığı gaz bombası sağ bacağına isabet eden Batman Milletvekili Ayla Akat Ata'nın sakat kalma riski ile karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Üniversite hastanesinde bir haftadır sağ ayağı askıya alınarak tedavi altına alınan Milletvekili Ata'nın bacağında doku ölümü gerçekleştiği ve kangren riskinin bulunduğu belirtildi.

Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın da polis müdahalesi sonucu kalçasından yaralandığını belirten Ata, "Sonuç ne olursa olsun bacağım kesilse bile halkın arasında olamaya devam edeceğim" dedi. Batman'da 21 Nisan'da YSK'nın bağımsız adaylarla ilgili verdiği veto kararının protesto edilmesi sırasında göstericiler ile polisler arasında kalarak polisin attığı gaz bombası sonucu sağ bacağından yaralanan Milletvekili Ayla Akat Ata'nın sakat kalma riski ile karşı karşıya geldiği belirtildi. Olaydan sonra sağ ayağına basamayan ve yürümekte zorlanan Ata, bacağında gittikçe moraran ve büyüyen yara için Dicle Üniversitesi Hastanesi yanık servisinde yatarak tedavi altına alındı. Doktorlar, Milletvekili Ata'ya, yara bölgesinde doku ölümünün başladığını ve kangren olma riskinin bulunduğunu belirterek, yanmanın kimyasal kaynaklı olduğu için normal yanık tedavisi ile giderilemeyeceğini ve hastanede yatması gerektiğini söyledi.

"BACAĞIM KESİLSEDE MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİM"

Dicle Üniversitesi hastanesinde yatarak tedavisi süren Milletvekili Ata, tedaviyi sürdüren doktorun yurt dışına bir seminere gitmesi nedeniyle ayağının askıda kalması şartı ile eve gönderildi. Ata, seçildikleri günden beri birçok arkadaşlarının saldırıya maruz kaldığını ve bu saldırılarla seçilmişlerin halktan uzaklaştırmanın hedeflendiğini söyledi. Seçimlerde en görkemli sonucu Batman'da almayı hedeflediklerini söyleyen Milletvekili Ayla Akat Ata, "Ne olursa olsun seçim çalışmalarına bıraktığımız yerden devam edeceğim. Halka verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Şu anda seçim güvenliğini tehdit eden kolluk kuvvetleridir. Gerekirse koltuk değnekleriyle çalışarak mücadeleye devam edeceğim" diye konuştu.

Daha öncede Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın da polis müdahalesi sonucu kalçasından yaralandığını belirten Ata, "Sonuç ne olursa olsun bacağım kesilse bile halkın arasında olamaya devam edeceğim. Yaşanan saldırıyla ilgili görüntüleri TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı'na gönderdik. Sorumlular hakkında da Batman Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Bu konuda gelişme olup olmadığını bilmiyorum" diye konuştu.


İNTERNET HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
birisi
birisi - 7 yıl Önce

geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.. umarım iyileşir..

erkan Arslan
erkan Arslan - 7 yıl Önce

İstanbul Milletvekili sayın Sebahat Tuncel,bir polis şefiyle atıştı diye yaygara yapan siyasiler ve medya kalemşörleri bu olaya niye susukun kalıyorlar?
Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın kalçasını kıraralar,Batman Milletvekili sayın Bengi Yıldız yerlerde sürüklenir.Sayı Ayla Akat Ata polis gazıyla sakat kalma riski altına girer...
Bunlar milletvekili değiller mi? Sebahat Tuncel olayında yayagara yapanlar neredeler niye tepki göstermiyorlar? Bu yaygaracıların yaptıkları çifte standat ve iki yüzlülükten bir şey değildir.Kısacası bir kepazeliktir!
Sayın Ayla Akad Ata'ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum...