Gürsel Tekin, Şansal'ın iddialarına yanıt verdi

Tekin, modacı Barbaros Şansal'ın 'palalı' iddialarına ilişkin konuştu...

Gürsel Tekin, Şansal'ın iddialarına yanıt verdi

Partisinin Kadıköy İlçe Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Şansal'a çağrıda bulunarak, "Seni kim kaçırdı? Seni kaçıranlar iktidarla ilintisi olan adamlar mıdır? Herhangi bir yetkili midir ? Bunları kamuoyuyla paylaşmazsanız, AKP 'nin oyununun parçası olacaksınız" dedi.

"DEVLET VİCDANI, AKP İKTİDARININ CÜZDANI ARASINI SIKIŞMIŞ"

İktidarın çeteleşme içerisinde olduğunu söyleyen Gürsel Tekin, "Bu çeteleşmenin önünde duracak tek kurum var; CHP. Hemen hemen siyasi partileri istediği gibi sindirebildi. Sayın Başbakan, 90 yıllık bir çınarla karşı karşıyadır... Senin gibi kirlenmiş bir adama teslim olmayacak "diye konuştu.

AKP sözcüsü Hüseyin Çelik'in "Savcıları göreve çağırıyorum" açıklamasına tepki gösteren Gürsel Tekin, "Türkiye'nin gerek içeride, gerek dışarıda bu kadar meselelerinin olduğu bir dönemde, niye buna ihtiyaç duyuldu. Bu palalı hikayesi. Bir kısım TV'ler bunu da fırsat bilerek, üç gün üst üste bütün yayınlarını bunun üzerine kurdular. İktidar yetkilileri boş durur mu ? Çelik, çıkıp dedi ki 'Savcıları göreve çağırıyorum'. Günaydın... Devlet vicdanı, AKP iktidarının cüzdanı arasını sıkışmış. Önemli belgelerimiz var. İktidarın nasıl çeteleştiğini gösteren belgeleri, uygun bir zamanda Cumhurbaşkanına teslim edeceğim" şeklinde konuştu. Tekin, Şansal'ın 'şahit oldu' iddialarını da yalanladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2013, 21:21

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER