Gülen'e yakın eski AKP'li vekilden sert sözler

AKP eski İzmir Milletvekili İbrahim Hasgür, 'Ama unutulmasın bunların hesabı bir gün tek tek sorulur' dedi...

Gülen'e yakın eski AKP'li vekilden sert sözler

AKP eski İzmir Milletvekili İbrahim Hasgür, kişisel facebook sayfasından hükümeti eleştirdi. Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Hasgür, "Plan adım adım gerçekleştiriliyor. Şimdi sıra camiaya destek olan işadamlarına geldi. Bugün de o işe el atmışlar. Boydak Grubu'na inceleme başlatmışlar. Hayırlı olsun. Ama unutulmasın bunların hesabı bir gün tek tek sorulur" dedi.

AKP eski İzmir Milletvekili İbrahim Hasgür, Taraf Gazetesi'nin 'Gülen'i bitirme planı 2004 yılında MGK'da alındı' manşetiyle ilgili görüşlerini, facebook sayfasından dile getirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın, bu MGK kararının Hükümet tarafından 'yok hükmünde' kabul edildiğini, hiçbir işlem yapılmadığı yönündeki açıklamasını hatırlatan Hasgür, şunları yazdı:

"Yok hükmünde değil de var hükmünde gizli bir ajanda da olduğu görülüyor. Bakalım daha arkasından neler çıkacak? Mesele dersaneleri kapatmama gayreti değil. Allah rızasına kilitlenmiş hasbilere çelme takılıyor. 'Benim insanlık adına bir davam var' diyenlerin hukukuna tecavüz ediliyor. Hakkı savunmayalım mı? Muhabbet fedailiğini benimseyen başkaları için yaşamayı seçen insanlar, zoru görünce Hakk'ın çizgisinden sapar mı? Geri döner mi? Bugün 'höt' denince şaşarsanız, yarın daha nelerle karşılaşacağınızı bilmez misiniz? Mütedeyyin kitlenin birbirine düşürülmesinden vazgeçilmelidir. Sahi hem de bir seçim öncesinde neden acele ediliyor? Bu plan adım adım gerçekleştiriliyor. Şimdi sıra camiaya destek olan işadamlarına geldi. Bugün de o işe el atmışlar. Boydak Grubu'na inceleme başlatmışlar. Hayırlı olsun. Ama unutulmasın bunların hesabı bir gün tek tek sorulur. 'MGK'da alınan kararları bir bir hayata geçiriyorlar' demiştik. Birileri de 'Yok hükmündedir bu kararlar' demişti. Görüyoruz, var mıyız, yok muyuz? Dersaneleri kapatarak Türkiye'nin geleceğini kaosa sürüklediğinizin farkında mısınız? Dünyanın 150'den fazla ülkesindeki okullara, kültür merkezlerine zarar vereceğinizi düşünemiyor musunuz? Türkiye ve camia düşmanı çevrelerin 'Bakın kendi ülkelerinde bile kurumları kapatıyorlar' deyip, o ülkelerdeki Türk okullarına yönelik kötü niyet beslemeyeceklerini mi düşünüyorsunuz? Sahi, ne yaptığınızın farkında mısınız?" (Gerçek Gündem)

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2013, 02:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER