Görevden alındığı iddia edilen CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Aydar'dan açıklama

Aydar, yerine kayyım atandığı iddiasını reddetti

Görevden alındığı iddia edilen CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Aydar'dan açıklama

Adana'da Ceyhan Belediye Başkanı CHP'li Kadir Aydar'ın görevinden alındığı iddia edildi. Yerine kayyım atandığı iddiasını reddeden Aydar, "Görevimin başındayım. Bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar" dedi.

Sözcü'den Mehmet Serbes'in haberine göre, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın geçmişte yargılandığı suçlardan aldığı 24 ay hapis cezasının kesinleşmesi gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındığı iddia edildi.

Söz konusu iddiaları yalanlayan Aydar, şunları söyledi:

"YSK, bu cezaları birleştirmiş ama bunu birleştirmeye yetkisi yok. YSK mahkeme değil. Ben görevimin başındayım. Şu an bir mahkemeden ceza almış değilim, bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar ama bu bugünün olayı değil. 2013 yılında 10 aylık cezalarım vardı, bunlar infazı olmuş, bitmiş, ortadan kalkmış, seçime girmişim. YSK, bunları birleştirerek 20 aya çeviriyor. Mahkeme birleştirmemiş, YSK mahkeme değil ki bu cezaları birleştirsin, benden bununla ilgili savunma isteyecekler. Ben görevimin başındayım, belediye kayyım da atanmadı. Öyle bir şey yok."

Aydar, sosyal medyadan yaptığı açıklamada da, "Kamuoyunda Ceyhan Belediyemize kayyım atandığına dair iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Şahsıma hukuka aykırı bir biçimde siyasi yasak getirilerek adeta siyasi darbe uygulanmaya çalışılmaktadır" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 23:03

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER