Gökçek'in 'zafer işaretli' afişi alay konusu oldu

Olağan şüpheli yine Melih Gökçek...

Gökçek'in 'zafer işaretli' afişi alay konusu oldu

Ankara’da dün gece kentin en işlek noktalarına asılan ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ile CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün’ü kol kola, zafer işareti yaparken gösteren korsan afişler başkentin siyasi gündemini karıştırdı.

Haftanın ilk gününde işe gitmek için yola çıkan Ankaralılar, kentin pek çok noktasına asılmış bu afişleri gördü. CHP logosu kullanılarak “Oylar CHP’ye” denilen afişlerde “BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ” sloganı kullanılırken, zafer işareti yapan Mansur Yavaş ve Hüseyin Aygün kol kola görülüyor.

CHP tarafından Radikal’e yapılan açıklamada, afişlerin partiyle bir alakası olmadığı ve tamamen korsan olduğu açıklandı. CHP’nin gece afiş asmaya çıkan ekiplerinin bu korsan afişleri asanları gördüğünü ancak yakalayamadığını belirten parti yetkilileri, afişleri toplatmak için sokak çalışması yaptıklarını açıkladı.

SOSYAL MEDYADA DA ALAY KONUSU OLDU

Korsan afişler sosyal medyada tartışma yarattı. Afişler için olağan şüpheli olarak Mansur Yavaş’ın en büyük rakibi gösterilirken, afişe sonradan eklendiği düşünülen Mansur Yavaş’ın elinin, kafasından büyük olması da alay konusu oldu. Melih Gökçek daha önce de bu tür afiş manipülasyonları yaptırıp astırmakla itham ediliyordu. (Vatan)

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 11:12

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER