Gergerlioğlu: Oğlum ve ben tehditler alıyoruz

Oğlunun kendisine benzediğini söyleyen Gergerlioğlu, yapılanların göz korkutma olduğunu söyledi

Gergerlioğlu: Oğlum ve ben tehditler alıyoruz

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, kendisine ve oğlu Salih Gergerlioğlu’na çok sayıda tehdit mesajı geldiğini açıkladı.

Oğlunun kendisine benzediğini söyleyen Gergerlioğlu, yapılanların göz korkutma olduğunu söyledi.

'SOSYAL MEDYA TROLLERİNİN İŞİ'

Gergerlioğlu, "Tehditler alıyorum ama ciddiye almıyorum. Oğlum son zamanlarda dikkat çekiyor. Oğlum çocuklarım içerisinde en çok bana benzeyen çocuğumdur. Onun da yolu insan haklarıdır. Bundan dolayı tehditler alıyor. Ama bunlarda sosyal medya trollerinin işleri. Kendi tedbirlerimizi alırız ama bunlar göz korkutmadır” dedi.

Tele1’den Rojda Altıntaş’ın haberine göre Gergerlioğlu’nun açıklaması şu şekilde:

'İKTİDAR PARTİSİ SON DERECE ZAVALLI'

AKP tabanından beni destekleyen çok insan var. Beni telefonla destek için arayıp 'HDP’li değilim, AK Partiliyim' diyen insanlar oldu. Yapılan zalimliği haksızlığı görüyorlar. İktidar partisi son derece zavallı. Namaz meselesini örtmek için ne yapacaklarını bilemiyorlar. Anadolu Ajansı’na ve TRT’ye çeşitli haberler yaptırıyorlar.

'ZİNDANLAR BİZİ DURDURAMAZ'

Bana tanınan 10 gün sürede teslim olmayacağım ama kapıma gelip beni alırlarsa herhangi bir direniş göstermem. Cezaevine girersem de mücadelem sürecektir. Mücadele ederken son nefesimi veririm. Zindanlar bizim direnişimizi durduramaz. Bu yolda kurban seçilenlerden olabiliriz ilk kurban ben değilim son kurban da ben olmayacağım."

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 12:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 3 hafta Önce

Sayın Gergerlioğlu. Bu ülkede insan hakları savunucusu olma,aslında bu yüz yıllık cumhurun ayıbı. Temel hakları insanlarına reva görmemiş tekçi zihnin yüz yıl sonra ülkeyi uçurumun kenarına getirmesidir.
İnsanlık tarihi,değerler üreterek toplumlar oluşturdu. Bunların başında Dili geliyor. Dil bir yönü ile toplumun farklı kesimleri ile kuruduğu i,lişki,köprü,ve ürettiği kültürle gelecek kuşaklara aktardığı miras,diğer yanı ile kendisini tanımlayan kimliktir.
İçine doğduğu toplumun inancı ve o toplumun tanınması,insanlığın gelişmişlik düzeyini gösterir.
Bu ülke ne yazık ki yüz yıldır Takriri sükun hukuksuzluğunu her döneme uyarlayarak sürdürüyor. Sıkı yönetim hali,mahkemeleri,ohal,sokağa çıkma yasakları,1402 ,khk. İşkence,gözaltında kayıp,cıplak arama. Dünyada örneği olmayan bir ülkede yaşıyoruz.
İki anayasası,iki meclisi,VASİ kurumları ve son altmış yılını darbe anayasası olan VESAYETİN emri hukuksuzluğu ile yaşıyoruz.

Hdpkk
Hdpkk - 3 hafta Önce

hdp ve pkk yonetmı sız oyle pıslıksınızkı belasınızkı bazrzanı kdp bıle sızden bıktı..basından attı...heryere huzursuzluk bela goturyorsunz
devlet kurmaya bır adım kalmıstı..cukurlar kazıp ozerklık ılan ettınız olmadı...oyle serefsız ve adı yalancı sahtekarsınızkı ...gulunc duruma dustunuz artık asagılık duruma dustunuz artık .sizin pkk nın askere alma subesı oldugunuzu pkknın sıyası kolu oldugunuz pkkya hızmet ettıgınızı artık 5 yasında cocuk bıle blılıyor....
bu devam ettıgı surece ,yuzde 1000 oy alsanızda turkıyecumhurlyetı hep tepenıze bınmeye devam edecek...

SIRADAKİ HABER