Gergerlioğlu: İktidarın din istismarını deşifre ettiğimiz için hedefteyiz

İslami kimlikleriyle öne çıkan Gergerlioğlu troller tarafından hedef alınmıştı

Gergerlioğlu: İktidarın din istismarını deşifre ettiğimiz için hedefteyiz

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’in sosyal medya hesabına JİTEM’li, kurşunlu bir fotoğrafla tehdit mesajı gönderilmesinin ardından İslami kimlikleriyle öne çıkan insan hakları mücadelesi yürüten siyasetçiler de hedef alındı.

Sosyal medya platformlarında “trol” olarak tanımlanan kişilerce hedef alınan bu isimler Hakların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu, Hüda Kaya ile Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nin kurucularından Ahmet Faruk Ünsal oldu.
 
Hedef alınan bu isimlerden HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bu tarz tehdit ve şantaj saldırılarıyla birçok kez karşılaştıklarını dile getirdi.
 
Gergerlioğlu, İslami kimlikleriyle bilinen hak savunucuları olarak hedef alınmalarının nedenini ise, “AKP, otoriterleşme ve Kürt meselesindeki anti-demokratik uygulamaları din adına yaptığını söylüyor. Bu uygulamaların en başta insanlığa ve dine uygun almadığını, dini istismar eden AKP iktidarının çürümüş ve kokuşmuş halini deşifre ettiğimiz için saldırıyorlar” sözleriyle açıkladı. 
 
 ‘HAKİKATİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ’
 
AKP’nin en çok rahatsız duyduğu kesimlerden birinin de İslami kimlikleriyle bilinen hak savunucuları olduğunu ifade eden Gergerlioğlu, bu kesimlerin AKP’yi eleştirdiğinde AKP’nin bir cevap bulamadığını ve cevap bulamadığı için Anayasa’ya aykırı yollarla etkisizleştirmeye gayretinde olduğunu söyledi.
 
Gergerlioğlu, “İktidar, en iyi savunma saldırı anlayışıyla hareket ederek, troller aracığıyla üzerimize saldırıyor. Bu iktidarın ne kadar çürüdüğünü ve kokuştuğunu gösteriyor. Ama her koşulda hakikati söylemeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
 
İktidarın televizyon kanallarında insanlara şantaj, tehdit ve ölüm naraları atıldığına işaret eden Gergerlioğlu, “Silahların alındığı ve insanları katledeceklerini söyleyen insanlar hakkında tek bir soruşturma başlatılmıyor. Bundan güç alan kesimler istedikleri gibi televizyon ve sosyal medyada her türlü ahlaksızlığı yapabiliyorlar. İktidar güçsüzleştikçe kendisi ve trolleri aracığıyla bu tür yollara başvuruyor” ifadelerini kullandı. 
 
Gergerlioğlu, kendilerini hedef gösteren kişiler hakkında suç duyurusunda bulanacaklarını da söyledi.

Kaynak: MA

YORUM EKLE
YORUMLAR
neden
neden - 12 ay Önce

neden sahte feyk islami profilde kendi emelleri için maske yapıyorlar.çünkü biliyorlar islam=güven demek kendilerine başka nasıl güvenmeleri sağlayıp kredi isteyebilecekler başka ya çalışacaklar, onlarda o zeka o azim o paylaşma o vicdan olmadığına göre insanların değerlerini perde yapıp kandırarak soyuyorlar işte.

bunlar kim islam kim
bunlar kim islam kim - 12 ay Önce

youtube falan genelde kemalist taraf diyor ki akp şeriat falan halifelik falan getircekmiş.ya bunların bir kere islamla alakası yok ki ne şeriatı.getirseler bile bu sözde şeriat olur yani katar burma suud gibi ingilize bağlı halifelik ve şeriat devleti mi olur.bu ihtimal neredeyse kozmopolit bu topraklarda mümkün değil.yani her milletten her inanç değerine sahip insan var. bu olması için en az yüzde 60 ı geçmesi gerek.bir idolojinin bir ırkın bir inanç mensubu bu kadar çoğunluğu aynı anda sağlaması mümkün değil bir kere.akp yaptığı kapitalislerin sermayenin yani paraya tapanların şeriatını getirir.yaptıklarına bakan islam nere bunlar nere der okadar uzaklar islami değerden sadece maske takıyorlar milleti kandırmak için o kadar.

SIRADAKİ HABER