Gelecek Partisi'nden Ebru Timtik mesajı

"Konu örgüt değil adil yargılanma hakkı"

Gelecek Partisi'nden Ebru Timtik mesajı

Adil yargılama hakkı için başlattığı ölüm orucu sonucunda vefat eden Avukat Ebru Timtik’le ilgili sosyal medyada paylaştığı mesajla ilgili paylaşımlara yanıt veren Gelecek Partisi Parti Yönetim Kurulu (PYK) Üyesi Bahadır Kurbanoğlu, “Konu örgüt, şu bu değil. Adil Yargılanma Hakkı. Bu temel bir hak! Bunu anlamak bu kadar zor mu?” diye sordu.

Timtik’in vefatının ardından yaptığı paylaşımda, “İradi şekilde ölüme gidişin sebebi ‘adil yargılanma talebi’ Hakkı canı pahasına arıyor El-Adl, ‘mutlaka ve daima adil olarak hükmeden, kesinlikle zulmetmeyen, aşırılığa gitmeyen’ anlamında Allah’ın sıfatı. Bulutların üzerinde bir yerlerde duruyor; altından ıslık çalarak geçiyoruz” demişti.

Kurbanoğlu kendisine gelen tepkilerle ilgili ikinci bir açıklama daha yaptı.

Kurbanoğlu son mesajında şunları yazdı:

“Herkese ortak cevap vereyim. Konu örgüt, şu bu değil. Adil Yargılanma Hakkı. Bu temel bir hak! Bunu anlamak bu kadar zor mu? Bugün bu kişilere yarın size lazım olacak! “Benim hakkım ama onun değil” diyebilir misiniz? Allah korkusu? Takva? Maruf? Evrensel hukuk normları?”

YORUM EKLE
YORUMLAR
peşin hükümlü olmak
peşin hükümlü olmak - 10 ay Önce

olayın içeriğine vakıf değiliz fakat bunların medyalarıyla dolduruşa gelen kendi taraftarları cehennemin dibini boyladı diyor kimin cehennemin dibini boylayacağını Allah bilir.daha dün kendileri diyordu güçlü olmak haklı olmak anlamında diye.ama güç kendilerinde şuan.

SIRADAKİ HABER