Gazi Mahallesi'nde polis gerçek mermi kullandı

Gazi Mahallesi’nde Kürt illerinde yaşanan abluka ve katliamlara karşı sokağa çıkan kitleye polis saldırdı. Polis saldırısına karşı halk direnişe geçerken saldırılarda iki kişi yaralandı

Gazi Mahallesi'nde polis gerçek mermi kullandı

İstanbul Gazi Mahallesi’nde bugün (14 Şubat) Kürt illerindeki abluka ve operasyonları protesto etmek için Gazi Halk Meclisi önünde bir araya gelen Gazi halkına polis saldırdı.

Eylem öncesinde zırhlı araçlarla mahalleyi abluka altına alan polis, Gazi Cemevi sokağında bir araya gelen halka ateş açtığı iddia edildi. Çatışmalar birçok sokağa yayıldı. Polis saldırısında aralarında yaralıların da bulunduğu bir grup Gazi Cemevi’ne girdi.

Polis cemevini basarak etrafını ablukaya aldı.

Polisin cemevine dışarıdan silahlarla ateş açtığı söylenen saldırının ardından basın işçileri ve mahalle halkı tarafından yaralılar dışarı çıkarıldı. Açılan ateş sonucu yaralanan Burçin Aydoğdu isimli genç bir kadın ile göğsünden ve çenesinden yaralanan Serkan Fikir isimli bir yurttaş mahallede bulunan Toplum Sağlığı Merkezi’ne kaldırıldı.

Çenesinden gerçek mermi ile vurulan Serkan Fikir’in ameliyata alındığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Bunun yanında yaralılar için hastane önünde bekleyen kitleye de polis saldırdı.

Gün içinde eylemi ve polis saldırısını görüntelemeye çalışan basın emekçilerine de polis tarafından saldırı gerçekleştirilirken mahallede çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Eylemler hala devam ediyor...

(Kaynak: Sendika.org)


Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER