Figen Yüksekdağ’ın evine polis baskını

İstanbul'da ESP’ye yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi

Figen Yüksekdağ’ın evine polis baskını

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ESP’ye yönelik 9 ilçede tespit edilen adreslere  baskın düzenledi.

Özel harekat, çevik kuvvet ve polis helikopterinin desteği ile gerçekleştirilen eş zamanlı baskınlarda 15 kişi gözaltına alındı.

HDP, Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ’ın evine de güvenlik güçleri tarafından baskın düzenlendiğini açıkladı.


HDP’DEN AÇIKLAMA: FİGEN YÜKSEKDAĞ'IN EVİ BASILDI

Açıklamada özetle şöyle denildi: "Bugün sabah saatlerinde Eş Genel Başkanımız ve Van Milletvekilimiz Figen Yüksekdağ’ın İstanbul’daki evi güvenlik güçleri tarafından hukuksuz bir şekilde basılmıştır.

Bu adres Eş Genel Başkanımızın bildirilmiş ve kullandığı ikametgahı olmasına rağmen, polis hukuksuz bir şekilde bu baskını gerçekleştirmiştir.

Bu hukuksuzluğu ve fütursuzluğu asla kabullenmiyoruz ve kınıyoruz. Bu baskını yapanlar ve emrini verenler hakkında derhal soruşturma açılmalıdır.

Bu konuda suskun kalan diğer muhalefet partilerinin milletvekilleri ve yöneticileri, bu uygulamaların günü geldiğinde kendilerine de kullanılacağını bilmeliler."

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 14:30
YORUM EKLE