Figen Yüksekdağ hakkında fezleke hazırlandı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında da soruşturma başlatılmıştı

Figen Yüksekdağ hakkında fezleke hazırlandı

Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı.

Savcılık, Yüksekdağ’ın 19 Temmuz’da Kobani’deki temaslarının ardından geldiği Suruç ilçesinde katıldığı programda yaptığı, “Biz sırtımızı YPJ’ye, YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz, bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz” konuşmasından dolayı Yüksekdağ hakkında soruşturma başlattı ve fezleke hazırladı.

Hazırlanan fezlekede Yüksekdağ’ın “örgüt propagandası” yaptığı iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi.
Fezleke, Meclis Başkanlığı’na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne gönderildi.

DEMİRTAŞ HAKKINDA DA AÇILMIŞTI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı da 6-8 Ekim’deki Kobani eylemleri nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma başlatmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Demirtaş hakkında, 7 Haziran seçimleri öncesinde “AKP’nin 3 bin 500 kişilik hile timi var. Başında da Süleyman Soylu var” sözleri üzerine dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlamıştı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin ziyareti öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında, parti kapatılması taraftarı olmadığını, HDP’li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini söyleyerek, “Bu partinin yöneticilerinin bu işin bedelini ödemeleri gerekir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2015, 13:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER