Fetullah Gülen parti mi kuruyor?

İşte partinin adı ve genel başkanı...

Fetullah Gülen parti mi kuruyor?

İddiaya göre Fetullah Gülen Grubu parti kuruyor. Fethullah Gülen Hareketi’nin öncülük ettiği yeni merkez sağ parti HAKKA HİZMET PARTİSİ adını taşıyacak. Partinin genel başkanlığını ise Prof. Dr. Abdurrahim Karslı yapacak.

Fethullah Gülen Hareketi, içinde AKP’den istifa eden sekiz vekilin de olduğu yeni bir partinin temellerini atıyor. Gerçek Gündem’in geçen hafta duyurduğu oluşuma ilişkin çalışmalar hızlandı. Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür’ün aktif olarak görev aldığı yeni partinin oluşumuna ilişkin son çalışmalar da gözden geçirildi.

Gerçek Gündem’in haberine göre; Gülen Hareketi, HAKKA HİZMET PARTİSİ adını verecekleri yeni partinin seçimlere girebilmesi için Genç Parti’nin yöneticileriyle temas kurdu. Genç Parti’nin isim hakkını alıp seçimlere girebilmeyi tasarlayan Gülenciler, önümüzdeki günlerde İçişleri Bakanlığı’na başvuracak. Evraklar tamamlandığı takdirde, partinin kurucu genel başkanlığını ise Prof. Dr. Abdurrahim Karslı üstlenecek. Hukukçu olan Karslı, cemaat çevrelerinde tanınan bir isim…

İstanbul Çamlıca’daki bir villada buluşarak çalışmaları gözden geçiren partinin yönetiminde, Süleymancılar’ın da yer alması bekleniyor. Parti yola çıktığı takdirde, bağımsız sekiz milletvekili de HAKKA HİZMET PARTİSİ çatısı altına girecek. Yeni partinin 60 ilde örgütlenmesi tamamlandı.

İddia ile ilgili haber:

Merkez Parti kuruldu

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 14:48

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
memet gonul
memet gonul - 6 yıl Önce

Ne kadar yalacisiniz ya

Şükrü Topkaya
Şükrü Topkaya - 6 yıl Önce

Zaten ayrı bir partiye çok ihtiyaç vardı :-)

murat
murat - 6 yıl Önce

iste böyle hizaya gelin! bir düsünce hareketi varsa, iktidari istiyorsa, tabii ki partisi olmali ve ne yapiyorsa acikca yapmali. öyle el altindan is cevirmekle olmaz.

SIRADAKİ HABER