Fehmi Koru’ya göre, Erdoğan'ın başbakan adayı

Koru, Erdoğan'ın başbakan adayı olabilecek sürpriz ismi açıkladı...

Fehmi Koru’ya göre, Erdoğan'ın başbakan adayı

Habertürk ekranlarında Ece Üner'in sorularını yanıtlayan Star gazetesi yazarı Fehmi Koru, Erdoğan'ın geçici Başbakan adayının Mehmet Ali Şahin olduğunu açıkladı.

 

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) hafta sonunda yapılan 4'üncü Olağan Büyük Kongre'nin ardından ilk toplantısını gerçekleştirmiş parti yönetiminde görev dağılımını belirlemişti. Mehmet Ali Şahin, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yapılarak dikkat çekmişti.

 

Şahin'in 2014'te başbakan olabileceğini söyleyen Koru şöyle konuştu:

 

"Geçen haftayı Ankara'da geçirdim. Bu konuların konuşulduğu ortamlarda bazı isimler telaffuz edildi. AK Parti'de 'ikinci adam' olarak en fazla telaffuz edilen isim Mehmet Ali Şahin'di. Tayyip Erdoğan'ın en güvendiği isimler kimlerdir, dediğiniz zaman akla gelen ilk isim Mehmet Ali Şahin oluyor.

 

Bundan sonra gerçekten çok kritik bir 2 yıl geçecek. Bu iki yıl içerisinde Tayyip Bey adına partiye sahip çıkacak bir isme ihtiyaç olacak, özellikle 2014'te bir geçiş süreci yaşanacağı varsayımıyla. Önce partiye sahip çıkacak, sonrasında Tayyip Bey cumhurbaşkanı olunca geçici bir süre belki de başbakanlığı üstlenebilecek bir isim kim olabilir, deyince yine akla onun ismi geliyor. Dolayısıyla AK Parti'de ikinci ismin Mehmet Ali Şahin olması benim için sürpriz değil."

 

Daha önce de Mehmet Baransu, Yalçın Akdoğan’ın Başbakan’ın yerine geçeceğini iddia etmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2012, 15:09
YORUM EKLE