Fehmi Koru: Tek adamlık ve diktatörlük görüntüsü var

Fehmi Koru, Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtladı

Fehmi Koru: Tek adamlık ve diktatörlük görüntüsü var
Habertürk ile yollarını ayırdıktan sonra uzun bir dönem ara verdiği yazılarına açtığı kişisel internet sitesinde yeniden başlayan Fehmi Koru, "Türkiye'de bir tek adamlık ve diktatörlük görüntüsü var ama ben bunların geçici olduğunu düşünüyorum. Gerçekten Türkiye'de tek adamlık ve diktatörlük pek yaşayacak bir sistem değil" diye konuştu.

Fehmi Koru, "Ben aslında yazmamazlık yapmadım. Bu süreçte bekledim. Neticede, yazamaz hale geldiğimiz belli, bugünkü medya düzeni içerisinde" dedi.

Medyascope TV'de gazeteci Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtlayan (17 Haziran 2016) Fehmi Koru'nun açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

Ruşen Çakır: İnsanlar diyor ki “Fehmi Koru nasıl yazamaz?”

Fehmi Koru: Ben aslında yazmamazlık yapmadım. Bu dönemi de yazarak değerlendirdim. İki ay önce bir kitabım çıktı, o kitap için uğraştım. Şimdi ikinci bir kitap için uğraşıyorum.

Ruşen Çakır: Nedir konusu?

Fehmi Koru:  Bugünkü konumuzla çok yakından ilişkili. Dünyada neler oluyor, bu arada İslam coğrafyası, bunun içerisinde nasıl bir yer işgal ediyor.

Ruşen Çakır: Benim kastım daha çok ana akım medyada, büyük medyada, siz televizyonlarda yorum yapıyordunuz.

Fehmi Koru: Bu arada bekledim ben. Neticede, yazamaz hale geldiğimiz belli, bugünkü medya düzeni içerisinde. 28 Şubat döneminde de yazamazdık, bugün de benzer bir durum söz konusu.

Ruşen Çakır: Kaderdaş olduk.

Fehmi Koru: Kaderdaşız. Bugünkü medya düzeni içerisinde belki bir gazete bana teklifte bulunabilir diye. Öyle bir teklif gelmeyince artık dedim ki iş başa düştü. Okurlar da benim dostlarım aynı zamanda o insanlar. Bir araya geliyoruz. “Hala yazmıyorsun, yaz artık” diyorlar. Bu baskılar da artınca bu pazartesiden itibaren siteyi okurlarla buluşturduk. 

Ruşen Çakır: Tek adamlık ve diktatörlük eleştirileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fehmi Koru:  Türkiye'de bir tek adamlık ve diktatörlük görüntüsü var ama ben bunların geçici olduğunu düşünüyorum. Gerçekten Türkiye'de tek adamlık ve diktatörlük pek yaşayacak bir sistem değil. Bunu Tayyip Bey de biliyor. Ben bir model arayışı içinde olunduğunu düşünüyorum.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2016, 18:18

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER