Eski AKP milletvekili: Türkiye fetih rüyalarından bir türlü kurtulamıyor

Ocaktan, metroda cübbeli bir adamın önünde 10. Yıl Marşı okunmasını hatırlattı

Eski AKP milletvekili: Türkiye fetih rüyalarından bir türlü kurtulamıyor

Eski AKP milletvekili Mehmet Ocaktan, toplum tarihinde yaşanan tecrübelerin her zaman çok değerli olduğunu söyleyerek, “Ama bütün bu tecrübelere rağmen, bazı zihniyet gericiliklerinin Türkiye toplumunda hala yaşanmaya devam ediyor olması endişe vericidir” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda metroda cübbeli bir adamın önünde 10. Yıl Marşı’nın söylenmesi olayını hatırlatan Ocaktan, “Meselenin çok daha önemli bir boyutu var, o da toplum olarak her zaman ”fetihçi” bir ruh hali içinde olduğumuz gerçeğidir. İster dindar-muhafazakar kesimler, isterse Kemalist paradigmaya iman etmiş kesimler olsun fırsatını bulduğumuz her an karşımızdakinin üzerinde ‘fetihçi’ rüzgarlar estirmeyi pek seviyoruz” İfadesini kullandı.

Ocaktan Karar gazetesinde yer alan yazısını şöyle sürdürdü:

“Maalesef insanlık dünyasında yaşanan bütün değişimlere rağmen, Türkiye ne rövanşizm yobazlığından, ne de fetih rüyalarından bir türlü kurtulamıyor.  Çünkü bilim, sanat-edebiyat ve düşünce alanında yeni yaratıcılıklardan çok, fetih rüyalarına ayarlı olan toplumumuzda Kemalist-laik kesimler cübbeli vatandaşları görünce akıllarına 10. Yıl marşını söylemek, Kemalistleri gören cübbeli vatandaşların aklına da tekbir getirmek geliyor”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 12:58

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekes
Bekes - 1 yıl Önce

Sayin ocaktan'ı kutluyorum,izninizle tamamlayalım, eğer bir devlet yüzyıl toprağına ırkçılık ekerse,o tarladan sadece ve sadece o ekilen hilletin meyvesi olan faşizmi biçer.daha ne belalar gelecek bu devletin başına.ömrümüz yeterse göreceğiz. çokta uzak değil.tv leri izlerken insan kılığında oturanlara dokunulunca , faşizm kafesinden çıkmış canavara dönüyorlar.ırkçılık gözlerini kör ediyor adeta.Allah sonumuzu hayretsin.

SIRADAKİ HABER