Eşiyle oy kullandığı sandıktan bir oy çıktı

Boş meydana konuşan bağımsız adayın eşiyle oy kullandığı sandıktan bir oy çıktı

Eşiyle oy kullandığı sandıktan bir oy çıktı

Bursa'da bağımsız aday olan Ali Osman Demirtaş, boş meydanlarda miting yapmasına rağmen 504 oy aldı. Bursa'da, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne bağımsız aday olarak katılan ve il genelinde 24 meydandaki mitinglerinde en fazla 6 kişiye  vaatlerini anlatan Ali Osman Demirtaş, kesin olmayan sonuçlara göre 504 oy aldı.

İYLE BİRLİKTE OY KULLANDI, SANDIKTAN 1 OY ÇIKTI

Demirtaş’ın eşi Ayşe Demirtaş ile birlikte oy kullandığı Celal Bayar Anadolu Lisesi’ndeki 1065 nolu sandıktan AK Parti’ye 143, CHP 100’ye, MHP’ye 55, HDP’ye 19, Bağımsız aday olan kendisine de bir oy çıktı. Sandıktaki bir oy ise geçersiz sayıldı.

EN KALABALIK MİTİNGİ 6 KİŞİLİKTİ

Radikal'de yer alan habere göre, Seçim kampanyasında, Bursa merkez ve ilçelerde 24 meydanda konuşma  yapan anlatan Demirtaş'ın en kalabalık mitingi, 6 kişinin katılımıyla Orhangazi  ilçesinde gerçekleşti.

Demirtaş,  açıklamada, hedefine ulaştığını söyledi.

Siyasi partilere ders verdiğini savunan Demirtaş, "Milletvekili olmak  gibi bir düşüncem yoktu. Bu seçimle ilgili heyecanımız olmadı. Bugün işimizin  başındaysak kazanmışız demektir" dedi.

'HALK KAYBETTİ, BEN KAZANDIM'

Seçim sonuçlarının ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Demirtaş, "Oy veren herkese teşekkür ederim. Vatandaşlarımız mitinglerimde söylediğim şeyleri unutmasın, hafızalarından çıkarmasın. Önemli olan halka anlatmaktı. Hırslı değilim, kazansaydım halk için devrim yapardım. Yapacağım reformları vatandaşa birebir aktardım. Seçim sonunda halk kaybetti, ben kazandım" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 13:03
YORUM EKLE