Ertuğrul Kürkçü: AKP'li erkek vekiller kadın vekillere saldırdı

Meclis Genel Kurulu'nda çıkan kavgada yaralanan HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, "AKP'li erkek vekiller kadın vekillere saldırdı" dedi

Ertuğrul Kürkçü: AKP'li erkek vekiller kadın vekillere saldırdı

Meclis Genel Kurulu'nda dün gece yarısı çıkan kavgada yaralanan HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, ANKA'ya yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Dün bir kavga olmadı, AKP'nin kitlesel olarak linç saldırısı oldu. Bahçekapılı (Meclis Başkanvekili) sürekli olarak kural ihlali yaptı, sözleri sahiplerine değil, başkalarına vermeye başlayınca tepki oluştu. Grup Başkanvekilimiz Pervin Buldan ve Sebahat Tuncel kürsünün önüne geldi. Mustafa Elitaş'ın (AKP Grup Başkanvekili) hakkı olmayan sözü kullanmasını engel olmaya çalışınca AKP sıralarından saldırı başladı. Erkek vekiller kadın vekillere saldırdı. Arkadaşlarımı korumak için devreye girince hedef olduk. CHP'li vekiller de sessiz kalamadılar.

Daha önce verildiği anlaşılan bir kararla saldırı düzenlendi.

İskemle, tokmak, vurucu delici silah olarak ne kullanılıyorsa havada uçuştu.

-"TUNCEL'E GELEN YUMRUĞUN ÖNÜNE GEÇTİM"-

Ben başıma darbe aldım. Sebahat Tuncel'e yönelik saldırıyı önlemeye çalışınca ona giden yumruk bana geldi. Tuncel'e gelen yumruğun önüne geçtim. Yere düştüm. O kişinin adını öğrenemedim.

Yumruk, tekme vardı, iskemleler ele geçen her şey havada uçtu.

Revirde yapılan müdahalede başımdaki kanama durduruldu."

İLGİLİ HABER: 

Meclis'te kavga çıktı, yaralılar var


Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 11:20

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER