Ertuğrul Günay'dan Gezi Parkı yıkımına sert tepki

Günay, 'Park'a AVM olarak yapılmak istenen kışla, 75 yıllık korunun katline değmeyecek' dedi...

Ertuğrul Günay'dan Gezi Parkı yıkımına sert tepki

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Taksim Gezi Parkı'nın yıkımına ilişkin tepkisini twitter hesabı üzerinden dile getirdi.

Günay, buradan yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

"- İstanbul'un minare ve kubbelerden oluşan tacını ve kalan yeşil ağacını korumak için, iz'anlı/imanlı yüreklerin de 'rant'a karşı kıyamı şarttır.

- En önemli ve haklı bir konu da kendisine destek vereni bile köstekleyen 'e'bu cehil' kafası oldukça bu ülkenin hiçbir sorunu kolay çözülmez!

- Yeşil alanlara AVM yapmak değil, Kapalıçarşı,Mısır Çarsısı gibi tarihi alışveriş mekanlarını ihya etmek İstanbul'un kimliğine daha yakışır.

- İstanbul'un, yeni yapı yoğunluğuna ve yeni AVM'lere değil, geniş yeşil alanlara ihtiyacı var. Dünya örnekleriyle karşılaştırınca durumumuz kötü

- Gezi Parkına AVM olarak yapılmak istenen 'kışla', 75 yıllık bir korunun katline değmeyecek, İstanbul'un Osmanlı kimliğiyle ilgisiz bir yapıdır." (Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2013, 12:31

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmettin YURTSEVEN
Necmettin YURTSEVEN - 8 yıl Önce

AK PARTİ, hiç yoktan muhalefet peydahlamakda bir numara!ODTÜden sonra şimdi de GEZİ PARKI olayları. Gereksiz gerilimler yönetene zarar verir. AVM den bıktık.

SIRADAKİ HABER