Eren Erdem: Bu rejimden adalet beklemiyorum

Tutuklanan eski Milletvekili Eren Erdem, “Siyasi nedenlerle buradayım” dedi

Eren Erdem: Bu rejimden adalet beklemiyorum

Dokunulmazlığının kaldırılmasının hemen ardından tutuklanan eski CHP milletvekili Eren Erdem cezaevinde 20 günü geride bıraktı.

Erdem, AKP-IŞİD ilişkilerini deşifre ettiği için hedef haline geldiğini söyleyerek, “Bu rejimden adalet beklemiyorum. Adaleti ancak bu uğurda mücadele ederek kazanacağız, biliyorum. Hukuki olarak dosyam tam bir rezalet” ifadelerini kullandı.

Eren Erdem Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın sorularını yanıtladı.

Dokunulmazlığınız kalkar kalkmaz gözaltına alınıp tutuklandınız. Hemen böyle bir adım atılmasını bekliyor muydunuz?

Hukuki olarak beklemiyordum ama siyaseten bekliyordum. Ben 26. Dönemde hedef yapıldım. AKP- IŞID ilişkilerini deşmem ve bu konuda belgelerle konuşmam beni hedef yaptı. Çok mücadele ettim. Her kesime seslendim. Nihai olarak büyük linç kampanyaları sonucunda Silivri’ye konuldum. Ama çıkıp mücadeleye devam edeceğim.

Meclis’in işlevsizleştirildiği günlerden geçiyoruz. Sürecin yargılanmanızı nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz?

Ben zaten yargılanmıyorum. Yargısız ve kanunsuz infaza tabi tutuluyorum. Bu rejimden adalet beklemiyorum. Adaleti ancak bu uğurda mücadele ederek kazanacağız biliyorum. Hukuki olarak dosyam tam bir rezalet. Siyasi nedenlerle buradayım. Beni buraya sokanların niyeti farklı. Ama yılmayacağız, kimseye boyun eğmeyeceğiz.

Cezaevinde ilk gününüzü anlatabilir misiniz?

İlk günümde, tüm gün kitap okudum. Ortama uyum sağlama adına neler yapabileceğimi düşündüm. Teferruatlı bir temizlik yaptım. Masamın yeri vs. yani genel bir düzenleme yaptım. Şu an bol bol okuyorum, yazıyorum, gazetenizi, basını takip ediyorum. Kendimle ilgili bir haber gördüğüm zaman da seviniyorum... (Gülümsüyor)

Özgür kalırsam şunu yapacağım diye planladığınız bir şeyler var mı?

Evet var. Kaldığım yerden mücadeleye devam edeceğim.

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 23:36

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER