Erdoğan'ın mal varlığına ilişkin suç duyurusu!

Mallarını danışıklı yollarla 'Oğulları, Kızları, Damatları, Dünürleri' üzerine intikal ettirdi...

Erdoğan'ın mal varlığına ilişkin suç duyurusu!

CHP'nin hukukçu isimlerinden Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mal varlığına ilişkin suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Başbakan Erdoğan hakkında fezleke düzenlenmesini isteyen Kart, "Cumhurbaşkanı adayı olan Başbakan’ın; danışıklı yollarla “Oğulları, Kızları, Damatları, Dünürleri” üzerine intikal ettirdiği" gerekçesiyle, "3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanununa muhalefet ettiğinden dolayı" suç duyurusunda bulundu.

Kart, suç duyurusunda; Erdoğan'ın mal varlığının, "Geliriyle kıyas kabul etmeyecek ve kaynağı belli olmayan mal varlığındaki artış durumu" gösterdiğini belirterek, "Başbakanın haksız olarak edindiği bu mal varlığını; 1 ve 2. Dereceden “kan ve sıhri hısımları’ olan ‘oğulları, damatları ve dünürleri’ üzerine ve ‘danışıklı yollarla’ intikal ettirdiğine dair ‘yeni ve somut’ bulgular ortaya çıkmıştır" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2014, 10:07

YORUM EKLE
YORUMLAR
ozcan kutlu sakarya akp kalesi
ozcan kutlu sakarya akp kalesi - 6 yıl Önce

Bu zamana kadar calanlar caldi gitti bu adam memleketi ayaaga dikti onun caldigini hesaplamayin siyaset yapin benden yana calmissa helal olsun basbakana yurube aslan korkma arkanda turkiye var ucbes capacula kulak asma

kaan bulut
kaan bulut - 6 yıl Önce

Baskalarida çalmis, çaliyor bahanesiyle, yolsulugu, rusveti normalmis gibi gostermek nasil bir ahlaktir. Acaba ahlaksiz bir toplum olma yolunami girildi? inanilmaz!!!

SIRADAKİ HABER