Erdoğan'dan ODTÜ'lülere: Solcular, ateistler, teröristler

Başbakan, 'Eyy Pensilvanya' dedi, Fethullah Gülen'e de seslendi...

Erdoğan'dan ODTÜ'lülere: Solcular, ateistler, teröristler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir'de konuştu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Fethullah Gülen'e seslenen Erdoğan, "Eyyyy Pelsinvanya sana sesleniyorum. Eğer yüreğin varsa çık vatanına gel vatanına. Siyaset yapacaksan çık er meydanına. Ben öyle bilmiyordum, aldanmışım. Bana kitaplar gönderiyordu, bana methiyeler düzüyordu. Tespihler gönderiyordu. Şimdi her şeyi anladık." dedi. Erdoğan, ODTÜ Ormanı'ndan geçen ve protestolara sahne olan yol yapımına ilişkin de konuştu: "Pazartesi günü Ankara’da bir bulvar açtık. Kimlere rağmen o solculara rağmen. O ateistlere rağmen. Bunlar terörist. Ama CHP bunlara bizim gençler diyor." dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

ERDOĞAN'DAN GÜLEN'E: ÇÜNKÜ ONDA EVLAT YOK

Bugün kendi ülkesine tuzaklar kuran zat, o günlerde ülkesini sırtından hançerliyordu. Ne diyordu biliyor musunuz. “Beceremediniz artık bırakın diyordu” Başörtüsü için takmayabilirsiniz diyordu. Ya sen ne karışıyorsun. Çünkü onda evlat yok. Bizim derdimiz var.

28 Şubat’ta darbecilere hoşgörü ödülleri dağıtıyordu bunlar. Bugünde darbecilere telekulak desteği veriyor.

Bu millet ihaneti sırtına saplanan hançeri unutmaz. Bin yıl sürece zulmü sizlerle beraber ortadan kaldırdık. Üniversitelerde başörtü yasağını, imam hatiplerde olan yasakları ortadan kaldırdık.

İKTİDARA GELDİLER MUKTEDİR OLAMADILAR

Bunlar ilimden, fenden bahsediyor di mi? MHP ’yi konuşmaya gerek yok. İktidara geldiler muktedir olamadılar. Merhum Ecevit ile 3.5 kalabildiler. 5 sene kalamadılar. Neden? Bunlar aciz. Bunların yapabileceği iş değil bu. CHP’nin başındaki Genel Müdür aslında bir kaset Genel Müdürüdür. Yapmıştır yapmamıştır, bilemem. Ama o görüntüleri yarım saatte ben kaldırdım. Ama şimdi kalkmış bana kimmiş açıklasın diyordu. Onu git paralel yapının başındakine söyle, hala güveniyorsun. Bu iş bizim başımızın altında çıksa neden kaldıralım ya. Varsın dursun.

Tek parti döneminde zulmedenler geçip gittiler. 27 Mayıs’ı yapanlar göçüp gittiler, millet onları nefretle anıyor. 12 Eylül’ü yapanlar milletin gönlünde mahkum oldular. 28 Şubat’ı yapanlar 2002 3 Kasım’da cevabı aldılar.

"MENDERES'İ HAPSE ATMIŞLAR, BU HABERİ YAPIYORLAR"

Dün gösterdiklerimi bir kısım medya yayınlamadı. Bugün yenileri göstereceğim. Yayınlasanız da yayınlamasanız da tarih o medyayı affetmeyecek.

3 temmuz 1960 tarihli bir gazetenin haberi. İsmini vermiyorum. Bu da benim hassasiyetim. Vermiyorum, vermeyeceğim. 27 Mayıs’ta darbe yapmışlar Menderes’i hapse atmışlar bu haberi yapıyorlar. Şöyle yazıyor:

Menderes’in kasası yolsuzluk evrakı ve vesikalarla dolu diyor. Aynen bugünkü gibi. Haberin içinde merhum Başbakan ile ilgili son derece alçakça edepsizce iftiralar var. Darbe yapmışlar yetmemiş Menderes ve arkadaşlarını hapsi atmışlar yetmemiş, bu haberlerle Menderes’in itibarını sıfırlamak istiyorlar. Sonuç, Menderes silinmez bir demokrasi kahramanı.

Kanuni ne diyor. Dizilerdeki Kanuni değil ha. Bizim Kanunimiz öyle kadınları kucaklarını dolaşan Kanuni değildir. At sırtında ömrünü geçirmiştir. Onu bile kirletmeye çalıştılar. Halk içinde muhtemel bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda nefes sıhhat gibi.

Balıkesir dev bir şehir hastanesine sahip oluyor. Önümüzdeki ay temelini atacağız, 2016 sonunda da açılışını yapacağız.

Bundan ben de çok tazminat kazandım ha. Kılıçdaroğlu’ndan. İsmini vermeyecektim pardon. Yeri geldiğinde onları da açıklayacağım. Onları bağışlayacağız. Düşenbiliyor musunuz. 3 yıla aşkın süre 3 bine yakın kişinin telefonlarını dinlemişlerb Selam örgütü diye bir örgüt uydurmuş her taraftan her renkten kendileri dışında kim varsa keyfi dinlemişler. Benim oğlum ile ilgili de aynı itirafı attılar.

"OĞLUM DA İZİNSİZ DİNLENMİŞ"

Oğlumun avukatı müracaat etti ve 3 savcının imzasıyla açıklama yapıldı. Oğlum da izinsiz dinlenmiş. İşti iftira at izi kasın. Bunu yapmaya hakkın var mı? Nasıl yaparsınız bunu. Sipariş üzerine de bunlar aynı şeyleri yaptılar. Türkiye’nin en mahrem konuşmalarını dinlemişler. Beni de dinlemişler. Bizim güvenli hatlarımız var, uluslararası görüşmelerimiz var bunları dinlemişler.

"EYYY PENSİLVANYA SANA SESLENİYORUM…"

Eyyyy Pelsinvanya sana sesleniyorum. Eğer yüreğin varsa çık vatanına gel vatanına. Siyaset yapacaksan çık er meydanına.

Ben öyle bilmiyordum, aldanmışım. Bana kitaplar gönderiyordu, bana methiyeler düzüyordu. Tespihler gönderiyordu. Şimdi her şeyi anladık.

Ama bundan sonra böyle olmayacak. Adalet yerini bulacak Türkiye’den kaçtın gitti şimdi oradan ülkemin huzurunu kaçırıyorsun. Ulusal güvenliğimiz tehdit eden hareketler yapıyorsun.

Biz bu ihanetin hesabını soracağız. Bu yapı ç ok büyük bir ihanetin içinde. Bu yapı kendi ülkesinin en stratejik bilgilerini ele geçirip servis edecek kadar alçaklık içinde. Bunlar ne için böyle patladılar biliyor musunuz? Dershaneler. Buradan 1 milyar dolar geliri vardı buradan. Bakın Meclis’te dershanelerle ilgili konular görüşülüyor kim bizimle mücadele ediyor. CHP.

Tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Çocuklarınızı bunların dershanelerinde çekin. Okullarından da çekin. Benim 4 çocuğumun 4’ü de devletin imam hatiplerinde okudu.

Başörtüsünden üniversiteye sokmadılar, yurtdışına okudular. Devletin okulları bize yeter. Bunlara tavır koyun. Bunların yayın organlarına da tavır koyun. Doğru haber bulamazsınız, dürüst haber bulamazsınız. Bunları boykot ederek tavrınızı göstereceksiniz.

ERDOĞAN'DAN ODTÜ'LÜLERE: ATEİSTLER, TERÖRİSTLER

Pazartesi günü Ankara’da bir bulvar açtık. Kimlere rağmen o solculara rağmen. O ateistlere rağmen. Bunlar terörist. Ama CHP bunlara bizim gençler diyor. Bizim sevgili gençlerimizin elinde Molotof kokteyli olmaz. Bilgisayarı, kalemi olur.

Bulvarın adı ne 1071 Malazgirt. Bunlardan bir tanesi üzerine Bizans kıyafeti giymiş Alpaslan Bizans’a karşı savaşıyor ya kendini Bizans’ın yerine koyuyor. Yazıklar olsun.

Kalabalıktan birinin seslenmesi üzerine: Bizim sosyologlara ihtiyacımız var. Şöyle gel. Lütfi Bey, notlarını al. Bakan Bakanımız ne diyor. Sosyolog kadrosunu attırdık.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2014, 15:56

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER