Erdoğan’dan Leyla Zana açıklaması

Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Erdoğan’dan Leyla Zana açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP’li vekil Leyla Zana’nın görüşme talebine olumlu yanıt vereceğini söyledi.

Erdoğan, Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın görüşme talebine ilişkin "Dün Beştepe sofrasında bunu da arkadaşlarımızla paylaştık. Şu anda arkadaşlarımıza da bu konuyla ilgili bir değerlendirelim dedim. Bu değerlendirme neticesinde, yani kanaatim kabulden yanadır. Kabul edip kendisiyle görüşebiliriz" dedi.

Diyarbakır’da okula bomba atılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan şunlardı söyledi:

“Bugüne kadar okullarımızı yaktılar mı yaktılar, camilerimizi yaktılar mı yaktılar, bombaladılar mı bombaladılar, hastanelerimize bunu yaptılar, ambulanslar hakeza. Ambulans şoförlerimizi şehit ettiler mi ettiler.

“Tüm bunlar ortada ve bugünkü olay da adeta bunun bir zirvesi. Tek tesellimiz şu an itibarıyla o yavrularımızdan şehidimiz yok. Durumlarının iyi olduğuna dair haberi aldım. Bundan dolayı mutluyum.”

BİDEN’LE ÇOK AÇIK GÖRÜŞECEĞİZ’

Rusya askerlerinin Kamışlı’ya konuşlandığı iddialarıyla da ilgili görüşlerini açıklayan Erdoğan şunları söyledi:

“Bölgede hassasiyetlerimiz aynı şekilde devam ediyor. Bu konuda hassasız ve sürekli olarak bizim koalisyon güçlerine söylediğimiz, ‘PKK, PYD, YPG, DAEŞ, bunların hiçbirinin birbirinden farkı yok, bunlara karşı da tavrımız aynı olacaktır’ diye… Yarın da bunları Sayın Biden’la çok açık görüşeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 14:11
YORUM EKLE