Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ÖSO'ya 'terör örgütü' diyor

Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ÖSO'ya 'terör örgütü' diyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonu ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “Şu anda ana muhalefet onlarla beraber cirit atıyor. Kaldı ki işte bir tane cambaz var, ahlaken de maalesef siyasi ahlak itibarıyla adeta sıfırlanmış, kalkıyor ÖSO'ya 'terör örgütü' diyor. Bu ne anlayıştır. Ne terbiyeden muaf bir duruştur” dedi ve ekledi: ''Kılıçdaroğlu'na sorarsan Lozan'da kazandığımızı söyler, adaların faturasını AK Parti'ye kesmeye kalkar. Adaları siz verdiniz, siz. Sizin partinizin başında olanlar verdi ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum''

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli Gençlik Kolları İl Kongresi'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi.

‘BEDEL ÖDEMEKTEN ASLA ÇEKİNMEYECEĞİZ’

"Biz koskoca bir coğrafyanın, adeta sınırsız bir coğrafyanın umudu olan Türkiye'yiz. Çünkü biz arkasında yüz milyonlarca kardeşinin duası olan Türk milletiyiz. Varsa bu onurlu duruşun bir bedeli, onu ödemeye de hazırız. Nitekim tarih boyunca olduğu gibi dün çukur eylemlerinde, 15 Temmuz'da, Fırat Kalkanı'nda, bugün Zeytin Dalı Operasyonu'nda, yarın da neresi gerekiyorsa orada bu bedeli ödemekten asla çekinmeyeceğiz."

"İnsanlık vicdanı, Suriye'de katledilen çoğu çocuk ve kadın 1 milyon insanın karşısında nasır tuttu. Biz kendi ahlakımızdan vaz mı geçeceğiz? Asla böyle yanlış bir yola düşmedik, düşmeyeceğiz. Amerikalı, Avrupalı, Çinli için, diğer ülkeler için Suriye, Irak, Kuzey Afrika coğrafyaları ve buralarda izledikleri politikalar, günlük çıkarları bakımından elverişli gördükleri taktik bir araç olabilir ama bizim için bu coğrafyanın Karadeniz'den, Ege'den, Akdeniz'den, İç Anadolu'dan, diğer bölgelerimizden bir farkı yoktur"

'’ÖSO VE ASKERİMİZ OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 20 ŞEHİDİMİZ VAR’

''Sizden aldığı dualarla benim Mehmetim de Afrin'de aynen yoluna devam ediyor. Bugün itibariyle 394 terörist etkisiz hale getirildi. Bu rakam sabah rakamıdır ondan sonra kaça yükseldi onu henüz almış değilim. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve askerimiz olmak üzere toplamda 20 şehidimiz var. Bunun bedelini çok ağır ödeyecekler.

SİZİN KİRLİ ÇAMAŞIRLARINIZI DAHA MEYDANA ÇIKARACAĞIZ

"Şu anda ana muhalefet onlarla beraber cirit atıyor. Onlarla beraber oynuyor. Kaldı ki işte bir tane cambaz var, ahlaken de maalesef siyasi ahlak itibarıyla adeta sıfırlanmış, kalkıyor ÖSO'ya 'terör örgütü' diyor. Bu ne anlayıştır. Ne terbiyeden muaf bir duruştur. O ÖSO ki şu anda benim Mehmedimle beraber arazide ve şu ana kadar 13 şehidi var. Peki siz kimle berabersiniz? Siz şu anda terör örgütleriyle berabersiniz. Siz PKK ile berabersiniz. Siz PKK ile el ele, kol kola gezenlerle İstanbul yürüyüşünü yapmadınız mı? Benim milletim sizi gayet iyi tanıyor. Sizin kirli çamaşırlarınızı daha meydana çıkaracağız.''

Kaynak: NTV

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 09:13

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sen
Sen - 3 yıl Önce

Usiti besledin şimdide bu terör cakalari besliyorsun bunların lideri büyük jatil

SIRADAKİ HABER