Erdoğan'a göre; HDP 'parlamenter sistem içerisinde yer almamalı'!

Erdoğan Tekirdağ'da bayrak siyeseti yaptı; HDP'yi hedef gösterdi, 'Parlamentoda yeri yok' dedi...

Erdoğan'a göre; HDP 'parlamenter sistem içerisinde yer almamalı'!

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Tekirdağ mitinginde Ekmeleddin İhsanoğlu’na desteğini açıklayan BBP’ye yüklendi. Erdoğan, HDP'yi de hedef aldı, bayrak siyaseti yaparak; "HDP, bu ülkenin demokratik parlamenter sistemi içerisinde dahi yer alamaz, almamalıdır," diye konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’da düzenlenen mitingde halka seslendi.

MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN 'KEMİKLERİNİ SIZLATANLARA' KIZDI

Erdoğan’ın hedefinde ‘çatı aday’ Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceğini açıklayan Büyük Birlik Partisi vardı. İhsanoğlu’nun Taksim ziyareti sırasında elinde poz verdiği derginin bir sayısında Muhsin Yazıcıoğlu’na hakaret ettiğini belirten Erdoğan, “Allah aşkına bu nasıl bir karnı genişliktir, bu nasıl bir ilkesizliktir 30 Mart seçimleri öncesinde merhum Yazıcıoğlu’nun kemiklerini sızlattılar, şimdi bir kez daha onun hatırasını ayaklar altına alıyorlar. Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimin mirasını taşıyan parti, gitmiş şimdi bu adaya destek vereceğini açıklamış.” diye konuştu.

HDP'NİN PARLAMENTER SİSTEM İÇERİSİNDE YER ALMAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

Erdoğan, Halkların Demokratik Partisi'ni de hedefine alarak, bayrak siyaseti yaptı. Başbakan Erdoğan, HDP'nin parlamenter sistem içerisinde yer almaması gerektiğini savundu; şöyle konuştu:

"Kongrelerinde Türk bayrağını asmayı kendileri için zillet kabul eden bu parti (HDP), aslında bu ülkenin demokratik parlamenter sistemi içerisinde dahi yer alamaz, almamalıdır. Bu kadar açık söylüyorum."

Erdoğan konuşmasını "Tek vatan" söylemiyle sürdürdü. (Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2014, 15:41

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 7 yıl Önce

Tahammülsüzlük.

mayperuz
mayperuz - 7 yıl Önce

demekki demirtaş iyi yolda,kovana çomağı soktu telaşa kapıldılar. alternatifsizlikten yakınan bütün solcuların bu gerçeği görmeliler ağustos ve 2015 seçiminde kisa ve uzun vadeli planlarini kafalarina geçirmeliler.

mayperuz
mayperuz - 7 yıl Önce

...bütün planlarını yerle bir edip kafalarına geçirmeliler.

Nizamettin aktaş
Nizamettin aktaş - 7 yıl Önce

... 12 zul anayasası ile yönetilen bir ülkede avrupa siyasi hayatına yön verenler tarafından 60 yıldır can hiraş uğraş veriliyor ki türkiye'de yaşayanlarda evrensel hukukla yaşamayı hak ediyorlar. geçmişin kirli,derin,tekci algısı mahmut esat bozkurut,recep peker ve daha niceleri halka reva gördükleri tek şey seçkin olanlara hizmet etmek. bu gün sayın başbakan dünyanın gözü önünde kürt halkının seçtiği vekile yaşama hakkı tanımayan,seçen kürdü insan olarak görmeyen özü itibarı ile ırkcı sözleri en üst makamda bulunan kişinin ağzından duymak ise önce hukuk savunucularını,kürtleri,geleçekte avrupa insanının yaşadığı evrensel hukukla yaşamak istiyorum,ona bu günden başlamam gerek diyenlere kara gömleklilerden oluşan ölüm taburları bekliyor demektir. dün birlikte ülkeyi yötettikleri cemaatla yaşadığı sorunu yarın akp içinde ki tüm kesimlerle yaşayaçağı açığa çıkmıştır. kim ki başbakana hukuk,eşit bir insah yaşamı,adalet derse o artık zindanların daimi meskani olaçağına inansın.

SIRADAKİ HABER