Erdoğan’a ders: Karikatürlere dava açılmaz!

MHP Genel Başkanı Mersin’de ilginç açıklamalar yaptı…

Erdoğan’a ders: Karikatürlere dava açılmaz!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yumurtalı protesto yapan gençlerin seçimde sandığa gitmesini istedi.

Bahçeli “Gençler, hangi partiye oy veriyorlarsa versinler, iktidar değişir Türkiye’de. 18-25 yaş grubu, 9.5 milyon seçmene denk geliyor. Gençler arasında birlik oluşsa, iktidarı altüst eder” dedi. Bahçeli, Mersin’de gazetecilerle sohbetinde şunları söyledi:

ENGİN ALAN ADAY

Balyoz Davası’nda tutuklanan emekli Korgeneral Engin Alan’ın kendisi ve ailesi, önce Cenab-ı Allah’a sonra MHP’ye emanettir. Artık bizim partimizin üyesi. Bizim siyasi beraberliğimiz devam eder. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendisinin yakın takipçisi olacağız. Her türlü sıkıntılarında yanında olacağız. TSK’nın Güneydoğu Anadolu’da bölücü terörle mücadelesinde üstün başarı sağlamış bir şahsiyeti fazla yıprattırmayız. TBMM’de MHP’nin birikimi ve tecrübesiyle temsil edebilecek bir kişi olarak algıladığımızdan dolayı partimize davet edildi. Muhtemelen de seçimlere girmesi gerekir. Tutuklandıktan sonra görüşmedim. Ailesini telefonla aradım. Geçmiş olsun temennilerimi ve her aşamada da yanlarında olacağımızı söyledim.

KONUŞMAMAK EMNİYET

Dinlenmeme halimiz var ise biz bir hiçiz demektir. Bizim de dinlenmeye ihtiyacımız var. (Gülüşmeler) Bu iki anlam taşır. Telekulak ve tatil olarak. Biz dinlenmemek için niçin bir önlem almıyoruz. En az konuşma, en iyi emniyettir. Sonra bizi dinleyen adam vazgeçer. Zaten derdimizi tam anlatamayız. Anlatsak siyasal sonuç alırdık. Adam bizi dinliyor dinliyor bakıyor ortada bir şey yok. Tatil anlamında 9 yılı geçti. 9 yıldır hiç tatil yapmadım.

TWİTTER KİTLESİ VAR

Twitter’da bana gelen yanıtlara geri dönmüyorum. Abuk sabuk yazanlar da oluyor. Bazıları da var, yol gösterici. Orada bir okuyucu kitlesi var. Biz de yazılarımızı belli bir seviyenin altına düşürmedik. İnternet sitemize kendimle ilgili olan karikatürleri de koyuyorum. Karikatür çizmek Allah vergisi bir şey. Herkese nasip olmuyor. Onlar gözüyle nasıl algılandığınızı takip ediyorsunuz ve o sizin bazı konularda önünüzü açıyor.

KARİKATÜRE DAVA AÇILMAZ

Karikatürlere dava açılmaz; çünkü karikatür bir sanattır. Başbakan’ın dava açmadığı şey yok. Bizden 8 bin TL kazanmış, Harun Bey’den (Ülkü Ocakları Genel Başkanı) de kazanmış. Zannediyorum Harun Bey ve Ülkü Ocakları’nın mensupları birer kuruş vermek suretiyle katkı sağlayacaklar.

BEŞİKTAŞ ALTYAPIYA

Beşiktaş’a altyapıya dönmesini tavsiye ederim. Yanlış anlaşılmasın ama yabancı futbolcu yabancı sermayeye benziyor. Geliyor, alıyor, götürüyor. Ortada bir şey yok. Haftasonu maçların neticesini görüyorsunuz, golü atanlara bakıyorsunuz. Arasında Ali, Mehmet, Hasan’ı göremiyorsunuz.

Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER