Erdoğan: Yine Kabataş'la oynuyorlar

Erdoğan, Kabataş'taki saldırı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu...

 Erdoğan: Yine Kabataş'la oynuyorlar

Haliç Metro Köprüsü şu sıralarda düzenlenen törenle hizmete girdi. Törende konuşan Başbakan Erdoğan, Kabataş'taki saldırı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yeni yeni senaryolar hazırlıyorlar. Bunları yutturamazsınız. Her şey açık, net oradadır" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bu hat inşa edilirken İstanbul’un tarihi de değişti. İstanbul’un tarihinin 8500 yıl öncesine dayandığı ortaya çıktı. Hattın gecikmesini göze alarak 77 milyon harcama yaparak tarihi eserleri de ortaya çıkardık. Aslında bu hat 4,5 yıl önce açılacaktı. Tarihi eserlere karşı hassasiyetimiz nedeniyle bu gecikti. Demir ağlarlar ördük var ya 10. Yıl marşında. Kim örmüş… Bu CHP mi? Gazi Mustafa Kemal’den sonra raylı sistemde bir adım yok. Bizimle başladı.

Açılıştan sonra Marmaray’ı bugün ilk ke kullandım. Hemen kısa bir sürede Üsküdar’dan bindik Yenikapı’ya ulaştık. Türkiye ve dünyanın birçok yerinden turistler gelip bunu tecrübe ediyorlar. Dünya Marmaray’ı konuşuyor. Herkesin en az bir kere Marmaray’ı tecrübe etmesini rica ediyorum. 1994’te İstanbul’da göreve geldiğimizde çok çalışacağız dedik. Londra’da, Paris’te Tokyo’da ne varsa İstanbul’da da o olacak dedik. Hükümeti devraldıktan sonra da bunu Türkiye çapında uygulamaya başladık.

"CHP ZİHNİYETİ BU..."

Göreve geldiğimizde sadece THY vardı şimdi 6-7 özel havayolu şirketi taşımacılık yapıyor. Batıda otobanlar mı var? Benim ülkemde de var. Batının hızlı trenleri mi var artık bizde de var… CHP’nin genel müdürü uluslararası bir gazeteye, Türkiye düşmanı operasyoncu bire gazeteye mülakat vermiş. Diyor ki “Türkiye kurulduğu tarihten 1071’den bu yana yüzünü medeniyete çevirmiştir.”

Türkiye 1071’de mi kuruldu? “Şimdi bizi bir Ortadoğu ülkesi yapmaya çalışıyorlar. Bu kabul edilemez” diyor. CHP zihniyeti bu. CHP’nin başında Türkiye’nin kuruluşunu 1071 sanan bir genel başkan var. Ortadoğu’yu aşağılayarak da birilerinin gözüne girmeye çalışıyor. Tarih, coğrafya, din kültürü, siyaset sıfır. Özgüven ise zaten sıfırın altında. Tüm bu metro istasyonlarına katlı otoparklar yapacağız. CHP’liler ret vermiş. Nerede hayırlı bir iş var bunlar o işin karşısındadır. Bunların cibilliyetinde bu var. Bunlar akşam farklı sabah farklı konuşur.

PARALEL YAPININ BORAZANLARI

Türkiye’nin nasıl yıllık 150 milyon kapasiteli havalimanı olur diyerek bunu engellemenin peşindeler. İşte paralel yapıyı gördünüz. Oranın müteşebbislerini şüpheli sıfatıyla çağırma yoluna gitmediler mi? Dün 17 Aralık ile ilgili tutuksuz yargılama veya tahliye kararı çıktı birileri rahatsız oldu. Kim rahatsız oldu paralele yapının borazanları rahatsız oldu. 17 Aralık’ta siz neredeydiniz. 17 Aralık’ta yargı samimi miydi? Her şey bir senaryoydu ve bu senaryonun aktörleri vardı. Bunlar da onların dalkavukları borazanlarıydı. Bunlar arasında Ak partinin kapatılmasını isteyecek kadar demokrasiden nasibini almamış olanlar vardı.

ALTINDA BOĞULACAKSINIZ

Mayıs ve Haziran'da sokak olayları yaptılar. Kabataş’ta yavrusuyla beraber orada bir kızımıza yapılan bir saldırıyla alakalı bakın onun da üzerinde oynamaya başladılar. O günden bugün sesleri çıkmayanlar bugünü bunu da yalanlamaya kalkıyorlar. Medya dünyasında amiral diye geçinenlere söylüyorum. Bugün attıkları başlığı özellikle hatırlatıyorum. Bunun altında da boğulacaksınız.

'ADLİ TIP RAPORUNU NERENİZE KOYACAKSINIZ?'

Sizler adli tıp raporlarını nerenize saklayacak nerenize koyacaksınız. Bu bayanların çocuğu ile beraber orada aldığı raporu ne yapacaksınız. Bunları hayatı yalan üzerine inşa edilmiştir. Aradan 8 ay geçti. 8 ay şimdi kendilerine göre yeni yeni senaryolar hazırlıyorlar. O hanımefendi ve çocuğu konusuna yeni bir hazırlığın içindeler. Bunları yutturmazsınız. Her şey açık net ortada. O zaman savcının bütün tespitleri adli tıp raporu ortada. Şimdi siz bunu tersine çevirmek istiyorsunuz. Neden altında boğuldunuz. Tarih sizi affetmeyecek. Tarih bu yalan senaryonun yanında yer alan medyayı da affetmeyecek.30 Mart bir dönüşüm olacak. İleri demokrasinin kırılma noktası olacak Allah’ın izniyle. Bira şişesiyle başörtülü kızımıza saldıranlara o paralel yapı birlikte hareket ediyor. Biri en zor zamanlarda başörtüne teferruattır diyordu. Bugün de o başörtüsü düşmanlarının değirmenine su taşıyor.

PEYGAMBERİMİZİ KAMYONA BİNDİRDİLER

İstedikleri iftirayı istedikleri çamuru atsınlar. Ellerindeki medya gücüyle istediklerini yapsınlar. İşte, sevgili peygamberimizi miraçtan indirip kamyona bindirecek kadar ahlaksız bunlar. Bunlar Gezi olayları sırasında Kadıköy’e şunu yazdılar: Zulüm 1453’te başladı. İşte bunlar bu. Bunlar bu kadar alçak bu kadar hain. Şimdi bu paralel yapı CHP, MHP yıkım işinde bir araya geldiler. Bu paralel yapının tabanındaki kardeşlerime bunu anlatmaya çalışıyorum. Bunlarda iyi niyet yok. Cehennemin yoları iyi niyet taşlarıyla döşelidir. Bunlar bu şekilde aldattılar, kandırdılar. Ama bundan sonra asla… Günde beş vakit alnı secdeye eğen insanların bunlarla işi olmaz diyorum.

BUNLARLA YOLUNUZU AYIRIN

Sevgili peygamberimizi kendi kirli işleri için alet edecek kadar densiz kişilerle benim temiz insanlarımızın işi olmaz. Cenneti cehennem hatta Azraili ekranda tasvir edecek kadar densizleşenlerle benim Anadolu’daki insanımın işi olmaz. Diyorum ki gelin yolunuzu ayırın. Bu oyuna gelmeyin. Kurdukları tuzağa kendileri düşecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 08:54

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER