Erdoğan: Yeni hedefleri her an duyabilirsiniz

Erdoğan İstanbul'da konuştu

Erdoğan: Yeni hedefleri her an duyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yapımı tamamlanan okul ve spor salonu açılış töreninde konuştu.

Okullarımızın bahçelerinin altına otoparklar yapılacağını söyleyen Erdoğan, "Okullarımızın altında olursa hem bir gelir kaynağı olur bir de hırsız arsız diye bir endişeye araç sahipleri kapılmaz" dedi.

Afrin'e operasyonla ilgili de konuşan Erdoğan, "Yeni hedefleri de sürekli olarak, her an duyabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Artık açıkta kalma diye bir durum söz konusu değil. Türkiye'nin insan gücü niteliği yükseldikçe tüm alanlarda iddiası da artıyor. Yüzde 7.4 büyüme kaydedebildiysek, ihracatımızı şubat itibarıyla 160 milyar dolara çıkartabildiysek, daha etkin bir güç haline geliyorsak bunların hepsinde eğitim öğretimde geldiğimiz yerin çok büyük bir payı vardır. Buna rağmen eğitim ve kültür konusunda tam istediğimiz seviyeye henüz ulaşamadığımıza inanıyorum. Devlet diğer hizmetlerden, yatırımlardan kısarak eğitim ve öğretime bunca kaynak aktarırken ortaya çıkan netice bununla mütenasip görünmüyor. Demek ki bazı yerlerde bir tıkanıklık, eksiklik var. 

"BİZ TEOG'LA OKUMADIK YA"

Tamamen sınav kazanmaya yönelik bir sistemde arzuladığımız eğitime yer kalmaz. TEOG meselesi de bundan dolayı. Biz TEOG'la okumadık ya. Bu yükleri şöyle bir kenara bırakalım. Artık rekabetin alanı hikmetle yoğrulmuş bilginin bizatihi kendisi haline gelir. 

Bazıları çıkıyor, battık, bittik şöyle böyle oldu. Hiçbir şey olmaz. Valimizden az önce müjdesini aldım. Okullarımızın bahçelerinin altına otoparklar yapalım. Hem mahallenin bu araçlarını park etme sıkıntısını ortadan kaldıralım, hem de belediyeler verdikleri sözleri yerine getirmiş olsunlar. Bir defa park için belediyeler ruhsat verirken ücret alıyor. İnşa edilen apartmanın altına otoparkın yapılması lazım. Hiçbir apartmanın altında olur mu? Neredeyse hiç yoktur. Sokağın içine bir sıra, iki sıra park ediyor. Bir yangında vs. oralardan girmek çıkmak çok zor. Okullarımızın altında olursa hem bir gelir kaynağı olur bir de hırsız arsız diye bir endişeye araç sahipleri kapılmaz. 

"YENİ HEDEFLERİ HER AN DUYABİLİRSİNİZ"

Afrin'de son rakam 3 bin 872 terörist etkisiz hale getirildi. Yeni hedefleri de sürekli olarak, her an duyabilirsiniz. 

Afrin'e, Sincar'a kaçtılar. Bağdat'a özellikle söyledik, siz halledecekseniz halledin, yoksa biz gelip hallederiz. Ve bütün bunlar için kimseden icazet beklemiyor, kimsenin gözüne bakmıyoruz. 

Bizim hayalimiz ülkemizi demokrasi ve ekonomide dünyanın en ileri 10 ekonomisinden biri haline getirmektir. 

DEMOKRAT HABER'İ DESTEKLE >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
adar
adar - 10 ay Önce

bos atamak serbest tayibe bunu bilmiyor karsida putin yok

FERMANDAR
FERMANDAR - 10 ay Önce

Bu sonbahar mevsiminin ilk ayın ortalarında yunanistan ve türkiye çarpışması olacak.
sanırım 2019 seçimleri biraz savaşlı günlere ve büyük krizlere denk gelecek.