Erdoğan yemin etti

Recep Tayyip Erdoğan yemin töreni için TBMM'deydi; CHP ise protesto etti...

Erdoğan yemin etti

12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan, üzerinde fors bulunan Cumhurbaşkanlığı makam aracıyla Meclis'e geldi.

TBMM Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı tarafından karşılanan Erdoğan, Meclis girişinde tören kıtasını selamladı.

Erdoğan TBMM Şeref Kapısı’nda Meclis Başkanı Cemil Çiçek tarafından karşılandı.

CHP'DEN TEPKİ

CHP'nin usul tartışması açma istemesinin reddedilmesi üzerine CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay Cemil Çiçek'e iç tüzük kitapçığı fırlattı.

Altay'ın bu sırada "Meclis yasalara göre yönetilir dediği" duyuldu.

YEMİN ETTİ

Cemil Çiçek'ten mazbatasını alan Erdoğan kürsüye gelerek Cumhurbaşkanlığı yemini etti. Yeminin ardından İstiklal Marşı okundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 09:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
süleyman
süleyman - 4 yıl Önce

...Selam
Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumu Demirtaş’a verdim pişman değilim ancak bundan sonra daha fazla düşünmem gerektiğine inanıyorum nedenine gelince; Başbakan Recep Tayip Erdoğan,
1. Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez istifa etmesi gerekirken istifa etmedi ve Anayasayı yok saydı. Bugün hukuku tanımayan bir kişi yarın halkını hukuk karşısında nasıl kuruyacağı konusunda endişeliyim. Özellikle HDP’den tek bir açıklamanın gelmemesi dikkat çekici, düşündürücü ve daha ileriye gidiyorum kaygı vericidir. Özellikle Türkiye partisi olma iddiasında olan bir siyasal hakaretin susması kendi geleneğine ve temsil ettiği halk kitlelerine karşı en basit söylemle saygısızlık yapmıştır. O yüzden bundan sonra HDP’ye karşı olumlu bakışımı tekrar değerlendireceğimi söylemek isterim. Yada HDP yetkilileri kurumsal anlamda halktan özür dilemesi gerekmektedir.
2. 28.08.2014 tarihinde Cumhurbaşkanı yemin ederken tek başına Demirtaş’ın alkışlaması düşündürücü, kaygı verici ve kendi adıma söylüyorum utanç verici