Erdoğan: Uludere hataen yapılmış olabilir

Başbakan, MİT gibi kurumların da İmralı ile görüştüğünü belirtti...

Erdoğan: Uludere hataen yapılmış olabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TRT 1 ve TRT Haber ortak yayınında, ''Enine Boyuna'' adlı programa konuk oldu. Canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, geçen yıl Şırnak'ın Uludere ilçesinin Roboski kırsalında, Türk savaş uçaklarınca, çoğu çocuk 34 köylünün öldürüldüğü olayla ilgili olarak da konuştu.

Erdoğan, hayatını kaybeden 34 kişinin yakınlarına seslendi. Olayda bir kasıt olduğunu düşünmediğini dile getiren Başbakan Erdoğan, ailelerin yasadışı örgütlerin oyununa gelmemesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

"Ben burada kasda mahsus bir şey olduğunu asla düşünmüyorum. Çünkü bütün ilgililerle başta Genelkurmay Başkanım olmak üzere, onlarla hep konuştum. Hepsi bu üzüntünün içindeler. Burada hata olmuş olabilir. Onun burada teenni şart. Benim Uludereli kardeşlerime söyleyeceğim şey, lütfen bazı böyle ucu bucağı belli olmayan örgütlerin oyununa gelmeyin. Bu örgütlerin oyununa gelip de, bunlar böyle alıyorlar, parlamentoda gezdiriyorlar, buralara getiriyorlar, bunlar bence onların oyuncağı olmaması lazım. Onların malzemesi olmaması lazım. Şu anda yargı mekanizması çalışıyor. Bu yargı mekanizmasının kararının beklenmesi lazım. Niçin bu istismarcıların oyununa geliyorsunuz."

'İMRALI İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR'

Erdoğan konuşmasında, İmralı ile MİT gibi kurumlar aracılığıyla görüşmeler yapıldığını da söyleyerek, bu tür görüşmelerin devam ettiğini de belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2012, 13:49
YORUM EKLE