Erdoğan: TSK, ÖSO ile İdlib'de operasyonunu başlattı

Erdoğan, "Bu gece silahlı kuvvetlerimiz operasyonu başlattı" dedi

Erdoğan: TSK, ÖSO ile İdlib'de operasyonunu başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "TSK, ÖSO ile İdlib'de operasyonunu başlattı" açıklaması yaptı.

AK Parti'nin il başkanları toplantısında konuşan Erdoğan şunları söyledi:

İşte, 'Bir gece ansızın gelebiliriz' dedik ve bu gece bildiğiniz gibi Silahlı Kuvvetlerimiz, Özgür Suriye Ordusu ile İdlib'le ilgili şu anda operasyonunu başlattı.

Yıllardır bizi terör örgütleriyle yeteri kadar güçlü şekilde mücadele etmemekle itham edenler, şimdi terör örgütleriyle kol kola bölgemizi tanzime giriştiler. Dünyada kendilerine terörle mücadelede en büyük hedef olarak DEAŞ'ı gösterenler, şu anda DEAŞ'a karşı PYD gibi YPG gibi terör örgütleriyle beraber mücadele ediyorlar.

'ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR'

Yaşadığımız bu zor dönemde yanımızda olanları unutmayacağımız gibi sürekli ayağımıza çelme takanları da unutmayacağız. Ülkeler arasındaki ilişkilerin mutlak dostluk ve mutlak düşmanlık esasına göre tanzim edilemeyeceğini elbette biliyoruz. Bununla beraber müttefik dediğimiz, pek çok platformda birlikte çalıştığımız kimi devletlerin ülkemize karşı sergiledikleri bu iki yüzlü tutumdan biz çok rahatsızız.

Yüz yüze geldiğimizde bize her türlü sözü, her türlü teminatı verenlerin arkamızdan oynadıkları oyunların çirkinliği artık gizlenemez, saklanamaz hale gelmiştir. Artık bu mızrak, bu çuvala sığmıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 21:41

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER