Erdoğan: Talimat veriyorum, adreslerini bulup kayıt yaptıracaksınız

Erdoğan partisinin Kocaeli'deki aday tanıtım toplantısında konuştu

Erdoğan: Talimat veriyorum, adreslerini bulup kayıt yaptıracaksınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Üyemiz olan 10 bin kişinin seçmen kaydı yok. Tüm il ve ilçe başkanlarıma buradan talimat veriyorum. Adreslerini bulup kayıt yaptıracaksınız" dedi.

Erdoğan, Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda, AKP Kocaeli belediye başkan adaylarını tanıtım toplantısında konuştu.

KOCAELİ'NİN AÇIKLANAN AKP BAŞKAN ADAYLARI

Başiskele - Yasin Özlü
Çayırova - Bünyamin Çiftçi
Darıca - Muzaffer Bıyık
Derince - Zeki Aygün
Dilovası - Hamza Şayir
Gebze - Zinnur Büyükgöz
Gölcük - Ali Yıldırım Sezer
İzmit - Azize Sibel Gönül
Kandıra - Adnan Turan
Karamürsel - İsmail Yıldırım
Kartepe - Mustafa Kocaman
Körfez - Şener Söğüt

Kocaeli - Tahir Büyükakın

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Kocaeli bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden yana kullanacaktır. Cumhuriyet yeniden bir kuruluş değildir aslında. Cumhuriyet, Selçuklu'nun Osmanlı'nın bir devamı mesafesindedir. Bunu farklı olarak telakki etmeye çalışanlar, öyle anlatmaya çalışanlar var ama bu yanlışa biz asla düşmedik, düşmeyeceğiz. Rabbim inşallah bizlere, gerek Selçuklu'da, gerek Osmanlı'da, gerek Cumhuriyet'in kuruluşunda öncü olan liderlerle beraber yeni bir tarih yazmayı nasip etsin.

Seçmen kütüklerini incelediğimizde AK Parti üyelerinden 504 bininin burada kayıtlarını olmadığını tespit ettik. Bir önceki seçime göre ilçe değiştiren 1,5 milyon kişi içinde de 222 bin AK Parti üyesi var.

Hükümetlerimiz döneminde Kocaeli'ye yaptığımız yatırım 27 katrilyon lira. Bu seçimde 1 milyon gencimiz ilk defa oy kullanacak. Bu rakamlar Kocaeli'de, ilk defa oy kullanacak kişi sayısı 23 bine yakın. Bir önceki seçime göre şehre yeni gelen seçmen sayısı yaklaşık 38 bin. Bir önceki seçimde oy kullanıp da listelerde olmayan kişi sayısı yaklaşık 20 bin. İstanbul-İzmir Otoyolu'nun en önemli ayağı Kocaeli'den geliyor. Osmangazi Köprüsü'nü ülkemize kazandırdık.

Üyemiz olup da seçmen kaydı bulunmayanların sayısı 10 bin civarındadır. Bunların hepsi gerçekten çok ciddi rakamlardır. Şayet bu değişimleri doğru şekilde takip edip milletimizin gönlüne girebilirsek seçim sonuçlarında belirleyici bir etkiye yol açabiliriz. Sadece Kocaelili çiftçilerimize 348 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik.

Geçenlerde ana muhalefetin başındaki bir zat sözcüleri diyor ki 'AK Parti döneminde enflasyon zirve yaptı.' Bu adam üstelik de maliyeci. Nedense bunların maliyecileri bir garip. CHP'nin geçmişi olan CHP, DSP falan onların koalisyon hükümetlerinde bulunduğu dönemler de dahil olmak üzere 14 yıllık ortalama 70,3 enflasyon. Bunların bir tanesi var ki tavan yapan yıl o da 1994. 120,3 DYP/SHP. O CHP değil SHP diyorlar. Biz kargayı sesinden tanırız. 16 yıl bizim iktidarımız iktidarımızda enflasyon ortalaması 9,5. 70 nire 9,5 nire?

Güya Arap Baharı'nı ülkemize de taşıyıp bizi kara kışa gömmek isteyenler şimdi kendileri aynı sancıyla kıvranıyorlar.

En son dün açıklanan cari işlemler açığı son 20 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu bir müjdedir. Toplam maliyeti 10,5 katrilyon lira olan Gebze, Sabiha Gökçen, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile İstanbul Yeni Havalimanı, Halkalı arasındaki yüksek hızlı tren projemizin, proje çalışmaları bitti, yakında inşasına başlıyoruz.

Biz ülkemizi ve milletimizi bir üst lige çıkarmakta kararlıyız. İngilizlerin çok önemli bir kuruluşu açıklamayı yaptı. '2030 yılında Amerika üçüncü sıraya, Türkiye ise beşinci sıraya yükselecek' dedi. Eğer Türkiye eski Türkiye olsaydı bugün Suriye'de o terör koridoru da kurulmuştu Irak paramparça da edilmişti. Bunu biz söylemiyoruz görüştüğümüz siyasetçiler iş adamları herkes bize fısıltıyla veya yüksek sesle bunu ifade ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER