Erdoğan: Suikastçı ‘FETÖ’ye mensup, bunu gizlemeye gerek yok

Erdoğan, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov’a suikast düzenleyen Çevik Kuvvet polisi Altıntaş hakkında açıklamalarda bulundu

Erdoğan:  Suikastçı ‘FETÖ’ye mensup, bunu gizlemeye gerek yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a silahlı saldırı düzenleyen polis memurunun Fethullah Gülen Grubu üyesi olduğunu açıkladı.

Büyükelçi Andrey Karlov, 19 Aralık akşamı Ankara’da bir sergi açılışı sırasında sırtından vurularak öldürülmüştü. Katilin kimliği 1994 doğumlu, iki buçuk yıllık polis, Ankara’da çevik kuvvette görevli Mevlüt Mert Altıntaş olarak açıklanmıştı.

Erdoğan, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen suikasta bağlantıların Gülen Cemaati’ni gösterdiğini belirtti: “Rus Büyükelçi Karlov’un suikastçısı, 'FETÖ’ye mensup, bunu gizlemeye gerek yok.”

EL BAB TAMAMEN KUŞATILD’

Cumhurbaşkanı, ‘Fırat Kalkanı’ operasyonu kapsamında ÖSO ile birlikte El Bab’ı kuşattıklarını da kaydederek, “İnşallah bu operasyon daha da fazla uzamadan bu kent düşer. El Bab’ın kendi halkı kendi topraklarına yerleşme imkanı bulmuş olur” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2016, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER